güç kaynağı için yardımlarınızı bekliyorum

jevix

Üye
selam arkadaşlar ben evde yani labaratuvarımda çeşitli devreler testler elektronik cihaz tamirleri vs vs yapıyorum ama malesef atölyemde en önemli olan şey eksik evet güç kaynağı şimdiye kadar yaptığım çalışmalarımda hep ayarlı ucuz tip bi adaptör kullanıyodum ve nitekim artık profesyyonelleştiğimi farkettim ve bunun bana yeterli gelmediğini anladım neyse lafı fazla uzatmıycam şimdi istediğim güç kaynağı özellikleri şöyle

1) 220 volt ac giriş
2) max 60 volta kadar dc çıkış
3) 30 amper
4) kısa devre korumalı regüleli
5) akım ve voltaj en hassas olacak şekilde ayarlanmalı
6) pek tabii dijital göstergeli olmalı

evet listem bu benim sormak istediğim ise burda bahsettiğim özelliklerde bir güç kaynağını ne kadara satın alabilirim yapmak istersem ne kadara mal olur ve tabiki varsa şemaları yapım şekli hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum saygılarımla her kese teşekkür ederim:)

Merhaba,

Burada devrenin maaliyetini belirleyen unsur ünitenin çıkış akımıdır. 30 Amper'lik bir güç kaynağı da biraz tuzludur.

İsteklerinize bire bir cevap veren bir güç kaynağı bulmanız çok zor. Piyasada akü şarjı için 30A 12 V güç kaynakları var ve takribi fiyatları 250 TL, tahmin ettiğiniz üzere gerilim ayarı mevcut değildir. Kısa devre koruması ve regüle işlemi standarttır artık.

İsteğinize yakın bir güç kaynağı fiyatı da tahminimce 400 TL'yi geçer. Fakat çıkış amperini daha düşük seviyelerde isterseniz bu rakam düşer. Misal ben 1 ay önce 0-30 v 5.5A akım ve gerilim ayarlı bir güç kaynağını 150 TL'ye aldım, bireysel bir labaratuvarda bunun yeterli olduğunu düşünüyorum.

El yapımı bir devre daha ucuza gelir fakat yaptığınız devre kullanışlı olmaz diye düşünyorum fakat, yine de ilgilenirseniz
burada mevcut.

öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim hayalimdeki güç kaynağı böyle bir şey şansımı zorlayıp hem piyasada hemde nette aramaya devam etcem anlaşılan

öncelikle 60v ve 30a veren bir trafo sardırmanız lazım ki piyasada hazır şekilde bulunmaz sanırım çıkışta bu güçü veren trafo 2000w lık filan olur oda tabiki tuzlu olur saran yerlere sormak lazım

elimde 80v çıkışlı 3kw orjinal fabrika sarımı trafo var ilgilenirsen yardımcı olabilirim piyasaya nazaran makul değerde...

Forum istatistikleri

Konular
129,207
Kullanıcılar
451,575
Son üye
ferhat5555

Yeni konular

Geri