Güneş Enerjiiyle 6 Adet Lamba ...

paneller üzerine düşen tüm fotonları elektrik enerjisine cevirmeyi basarabiliyormu ayrıca sıcaklıgın artısı ne kadar verım kaybına sebeb olur yanı demek ıstedıgım voltaj artarken verımde artıyor sıcaklık artarken azlıyor artı ve eksı lerı dusunursek hangı taraftayız panel fıyatları cok pahalı belkı voltaj basına malıyet dusurmek ıcınde olsa boyle bır sey uygulanaz mı acaba
1 m2 100 watt
1 m2 150 watt daha mantıklı deglmı sız ce de ...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
paneller üzerine düşen tüm fotonları elektrik enerjisine cevirmeyi basarabiliyormu ayrıca sıcaklıgın artısı ne kadar verım kaybına sebeb olur yanı demek ıstedıgım voltaj artarken verımde artıyor sıcaklık artarken azlıyor artı ve eksı lerı dusunursek hangı taraftayız panel fıyatları cok pahalı belkı voltaj basına malıyet dusurmek ıcınde olsa boyle bır sey uygulanaz mı acaba
1 m2 100 watt
1 m2 150 watt daha mantıklı deglmı sız ce de ...

Voltaj yükselse de sıcaklık nedeniyle akım performansı düşeceğinden güç verimi artmayacaktır

Image4.gif

bir arkadaşımdan gördüğüm lambadan bahsetmek istiyorum şimdi bitane eski tasarruf ampulu söküp camın içine 12v ile çalışan led şerit yerleştiriyor kablo bağlantılarını ayarlayıp camı yuvasına tekrar yapıştırıyor bu sayede lambayı duya rahatlıkla takabiliyorsun ve 12v ile led lamba olduğu için akü çok daha uzun süre dayanıyor böylece invertörede ihtiyacın kalmıyor arabada akü şarj edip akşamları direk lambaya bağlarsanız sizin işinizi hem ucuza hemde pratik olarak çözecektir.bunun için aracınıza ufak tefek değişiklikler yaparak eve yedek akünüzden kablo çekebilirsiniz. yedek aküyü kullanmadan öncede bir anahtar yardımıyla aracınızın ana sisteminden ayırıp sabah çalışmama problemi yaşamazsınız.tabi sisteme sigorta eklemeyide unutmayın ne olur ne olmaz.
inverterli yapacak olursan akü erken biteceğinden iki yada üç akü bağlaman gerekecek buda şarj devresinin vede maliyetin büyümesine neden olacak.fakat sen arada televizyon mini buzdolabı felan kullanacaksan inverter şart bu ampul olayını yine kullanarak enerjiden tasarruf sağlarsın inverterde sadece 220v la beslenen cihazlarını çalıştırır.

Ali Rıza yöneticim haklı bu iş için büyük yatırım yapmana gerek yok size bir akü bir invertör yeterli olacaktır.Buda size 150 200 tl cirında olur bunuda kendiniz yapabilirsiniz.Kolay gelsin.

ustadım konu bıraz farklı ama forumda bulamadım
amator olarak ruzgar enerjısı sıstemı kurmak ıstıyorum
yuruyus bandı dc motorlarını kullanbılırmıyım

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Geri