Güneş Santrali Sistem bileşenleri hk.

Peki dostum ben şunu merak ettim
örneğin 400 kVA trafo olan bir tesise 1 mw lık GES kurulurken trafosu değişmesi gerekir mi ?
değişecekse kaç kVA trafo konulmalıdır.
Dağıtım şirketi ile nasıl bir yol izlenmelidir ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tabi ki değişecek. 1000 kVA trafo gerekir. Şebekeye bağlandığınız yerde sıkıntı olmaz. Zaten proje cizilmeden önce dağıtım şirketinden onay almanız gerekiyor.

Tabi ki değişecek. 1000 kVA trafo gerekir. Şebekeye bağlandığınız yerde sıkıntı olmaz. Zaten proje cizilmeden önce dağıtım şirketinden onay almanız gerekiyor.

Bu konuda biraz yeniyim tecrübem pek yok dostum
Peki buna bağlı olarak 400 kVA trafonun geldiği mevcut ADP içindeki malzemeler yine idari yapı ve üretim tesisi için kullanılırken.ADP'de baştan toplanması gerekir dimi ? 1000 kVA için TMŞ bara v.s.

Ayrı ayrı toplama panoları ile toplanip kosk içinde ADP da birleştirilip. Ordan trafoya giriş yapilir

Peki dostum ben şunu merak ettim
örneğin 400 kVA trafo olan bir tesise 1 mw lık GES kurulurken trafosu değişmesi gerekir mi ?
değişecekse kaç kVA trafo konulmalıdır.
Dağıtım şirketi ile nasıl bir yol izlenmelidir ?

1- 1250 isteyecekler,
2- Dağıtım merkezine de %60 ihtimalle otoprodüktör isteyecekler,

1000 kVA yeterli olacaktır kardeş. 3 tesis kendimiz yaptik. Otoproduktor isteyeceklerdir. Tesis ve dağıtım şirketi için 2 tan3 hücre koyarsanıZ. Dağıtım şirketi için plana otoproduktor koymanız yeterli. Tedaş da sıkıntı çıkarmıyor.

Kabul konusunda sıkıntı olmaz. artik firmalar ac pano, string inverter gördüğüm tedaş projelerinde öyle gördüm. Bu nedenle sadece ac panoda bicakli sigorta ya da tms otomatik sigorta Parafudr yaterli olacak. Ana pano ekstra nv 10 p gibi bir röle kullanacaksiniz.
NVA 10P, loss of main rölesi diye geçiyor, bu piyasada biraz pahalı daha ucuzları da var, abb, schneider, fanox gibi markalarda da mevcut daha ucuz fiyatlara alınabilir, fonksiyonel olarak karşılaştırılınca hepsi aynı, bir marka onaylanınca herkes ondan alıyor, adamlarda geçirebildiklerine geçiriyorlar, dikkat edin fiyatlara alırken alternatiflerine bakın.

1000 kVA yeterli olacaktır kardeş. 3 tesis kendimiz yaptik. Otoproduktor isteyeceklerdir. Tesis ve dağıtım şirketi için 2 tan3 hücre koyarsanıZ. Dağıtım şirketi için plana otoproduktor koymanız yeterli. Tedaş da sıkıntı çıkarmıyor.

3 tesisi 1000 kWp DC ile mi yaptınız, yoksa 1000 kWe + 1200 kWp DC ile mi yaptınız buna göre değişir ne istedikleri

Forum istatistikleri

Konular
129,131
Kullanıcılar
451,464
Son üye
bariskose625

Yeni konular

Geri