gemilerde topraklama

arkadaşlar bir şey diyecem ama kızmayın :) ben hem burada yazılanları hemde googleden araştırdım yazılanların tamamı hep aynı fakat kanatimce ne yazılanlar gemide topraklamanıın nasıl yapıldığını nede gerçeğin bu olduğunu göstermiyor gemide topraklama yazılanlar gibi değil eminim daha farklı ama üzgünümki bunu bana anlatan yine o profesör hocamızdı nötr topraklama arasındaki voltajı 1 voltun altına çektiğimiz konuyu uygulayan ve şuan sitede paylaşıp olumlu yanını gördüğümüz konuyu anlatan hoca fakat anlattığı tarih 2005 yılı idi ozamanlar daha genç ve kafamız başka şeylere çalıştığından :Daklımda kalmadı ve o konu anlattıktan 6 ay sonra eşim ve yiğenim kamyon altında kalarak ölmüş 3 yıl dünyadan kopuk bunalımda yaşadığım günler ama inanın hayal mayal hatırlıyorum gemide topraklama anlatılanlar gibi değil market müdürüne ulaşıp çukurova üniversitesinden getirilen prof.yüksek mühendis hocaya ulaşacam ve konuyu öğrenerek buraya yazacağım ama biraz zaman alabilir ancak yanılabilirimde kusura bakmayım benimkisi sadece bir fikir kolay gelsiin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar hayalen hatırladıklarım var fakat fazla anlamıyom ben hatırladıklarımı yazayım bilen arkadaşlarımız usta hocalarımız birleştirsin aynı zamanda şuanda haber verdiğim konusunda uzman bir arkadaşım siteye üye oluyor.
gemide topraklama genaratör veya jenaratörün veya r-s-t- fazlarının yıldız noktasındaki nötür e bağlanarak topraklama yapıldığını anlatmıştı fakat dediğim gibi bunu hayal mayal hatırlıyom acaba ne demek istemiştii fakat gemi şasesi anot katot veya deniz suyu diye bahsetmedi yanlışım varsa şimdiden özür dilerim

Forum istatistikleri

Konular
129,068
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri