gepa kael karşılaştırması

Sayın Amasyalı özel olrak gönderilmiş değil bu konuda deneme ve test ürünlerinden arkadasımızada gönderilmiş yaklasık 1 yıldır bu ürün çeşitli tesislerde deneme amaçlı takılmıştı arkadasımızda sanırım bu izlenimlerini paylaştı fiyat konusunda zaten biz hangi röle ne kadara satılıyor kaç gün vadeli satılıyor biliyoruz. sevip sevmemek konusunda ise umarım bir gün sizinlede tanısır bu sitedeki yazılanları gülerek sohbet esnasında birbirimize anlatırız. hayırlı işler bol kazançlar. Reklamın abartısı olmaz bu konudada en mütevazi firmalardan biriyizdir sanırım. herkese iyi günler diliyoruz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayın varkon Yine sinirli hareket ediyorsunuz.
1: ifadeye göre denenmiş ve piyasaya çıkmamış deniliyor Bende bu ürün piyasaya çıkmadan Nasıl denediniz dedim. Peki ürün piyasaya çıkmadıysa piyasada bana gelen fiyatlar nedir anlamında yazıldı.
Kaelin taş ocaklarında kullandığı Aşırı akım ve düşük akım rölerinden çok sayıda kullanmış şu an kullanılan reaktif rölenizden yine çok sayıda kullanan bir satış elemanına kızdığımdan son 4 yıldır elime bile almadığım Kaeli eleştirmedim.
Eğer satış elemanı iseniz Bu saatten sonra adını bile anmam. Biz yine siemens prophi, elektropan gepa,zerovar ile yolumuza devam.

Varkon röle'yi ilk gören ve ilk kullanan olarak söylüyorum tek kelime ile mükemmel yılların tecrübesi ile herşey düşünülerek geliştirilmiş ufak tefek rütuşlar gerekiyordu onlarda halledildikten sonra piyasaya sürülecek ve eminim hak ettiği yeride kısa sürede alacaktır.

Bu röleyi ilk kullananlardansınız Ama yazınıza göre daha röle piyasaya sürülmemiş size özel olarak yollanmış.

bazı arkadaşlar sistemi düzgün kurduktan sonra her röle aynı işi yapar demişler ne kadar yanlış bir düşünce siz biz hepimiz her sistemi kurmadan önce gidip ölçümmü yapıyorsunuzki sistemi düzgün kuralım

Bunu bilemezsiniz ölçen o kadar kişi vardır. Mühendisler projeyi çizerken kompanzasyon hesabını yapar

bir tesise nasıl düzgün bir kompanzasyon kurabilirsinizki varkonun bir artısıda burda siz nekadar sistemi yanlışta kursanız size rehperlik ederek sistemi düzgün işler hale getirmesi.

İfadenize göre piyasaya çıkmayan Varkon röle olmadan tüm kompanzasyonlar hatalımı idi.
Aşağı yukarı tüm yazılımlarda aynı konular var aynı konuyu yanlış hatırlamıyorsam Grup arge çıkarmıştı.

VARKOMBİ 18-PC-TFT Reaktif güç kontrol rölesini 412.50 + KDV
VARKOMBİ 18-TFT 380,00 + KDV 120 gün vade alabilirim. Siz daha ucuzda alabilirsiniz

Herkesden Özellikle VARKONDAN özür diliyorum.Abartılı reklamlara karşı alerjim var. Kimsenin ürünü Kötü değildir. Siz birilerini çok sevebilirsiniz ben o kişiyi sevmeye bilirim
.
arkadaşım sen büyük ihtimalle bizi tanımıyorsun biz eski bir kael bayisiyiz şu anda'da hailhazırda gurup arge bayisiyiz ve piyasada şu anda ne kadar röle varsa hemen hemen hepsini kullanmış durumdayız kaelin rölesine veya gurup argenin rölesine hiçbir diyeceğim yok satanlarda üretenleri senin tanıyıp tanımadağını bilmiyorum ama hepside benim arkadaşlarım aynı zamanda kondaşında üretici partneriyiz röleyi ilk bizim kullanmamız kadar doğal bişey olamaz herhalde yapan kişilere fikir vermek açısından.yaptığım abartılı reklam değil gerçeği söylemek yarın başka bir arkadaşım daha iyisini üretir onun içinde aynı şeyleri söylerim.evet sistem kurulurken mühendisler kompanzasyon hesabı yaparlar ve 600 kvar ihtiyac vardır hesaba göre o hesap yapan arkadaş 12x50 kvar çizer projeye sende doğal olarak mühendis hesaplamış ve o şekilde yaparsın o panoya röle değil uzay mekiği teknolojisi taksan çalıştıramassın sonra o tesise birileri gelir ark ocağı kurar on tane ups bağlar senin kompanzasyonun havaya uçar veya durmadan kapasitif yazar mühendislerde düşünür durur biz ne güzel proje çizmiştik en güzel röleyide kullanmıştık niye bu çalışmadı diye siz sözünü ettiniz diye söylüyorum kaeldeki yönetici arkadaşları tanıyorsanız bizi sorun rölelerini nekadar kullandığımızı ve onları her alanda nekadar desteklediğimizi gurup arge deki hüseyin ve güner beylerede sorabilirsin aynı zamanda bizim kim olduğumuzu burda reklam falan peşinde değiliz bizi bilen biliyor tanıyan tanıyor zaten.

Sizi ziyaret edelim tanışalım, satış elemanı mantığınız nedir bilmiyorum ama Kompanzasyon konusunda teknik olarak sanırım Türkiyede ilk 10 a girebilirim teknik anlamda , 400 kV'a kadar ciddi anlamda Scada sistemli tesisler kurdum ve devreye aldım proje mühendisi olarak. Satıs elemanı derken Proje satan kişilerde satış elemanıdır, Elinde fiyat katalogları ile müşteri ziyaretine giderek sipariş toplayanda satış elemanıdır. Asla sinirlenmek gibi bir durum yoktur sadece yazdıklarınıza cevap verdim. saygılar.

İlk ona girenler hariç Herkesden özür diliyorum. Küfürde etseler cevapda yazmıyacağım. Kimsenin rölesine kötü demedik
Sizin ilk ona girmeniz beni hiç ilgilendirmiyor.

arkadaşım serbest piyasa herkez kiminle daha iyi anlaşıyorsa onunla çalışacak tabiki sorunlarına kim cevap veriyorsa onu tercih edecek bundan doğal bişey olamaz benim anlatmak istediğime siz kendiniz cevap vermişsiniz zaten burada evet röle daha piyasaya çıkmadı deneme aşamasında ve her türlü ortamda deneniyor bende ondan bahsettim ticari kaygılarla biran önce piyasaya çıkarıp sorunlarla karşılaştıkca bunun çarelerini aramak tam türk mantığı önemli olan sorunları önce farkedip kimseyi madur etmemek.varkombi piyasaya çıkmadan önce ne kadar üzerinde çalışıldı bir fikriniz varmı ben söyliyeyim bir seneden fazla gurup arge de aynı şekilde benim gözümüm önünde bir tesiste dört arkadaşım saatlerce günlerce kafa patlattılar hiç birşey bizim burada yorum yazdığımız gibi kolay olmuyor onlar tam olarak karşılığını belki iyi reklam yapamadıkları için belkide pazarlamada yaptıkları başka hatalardan tam olarak alamdılar.buradaki tatlı bir rekabet kael röleyi bukadar geliştirmeseydi gurup argedeki arkadaşlar bukadar çalışmasaydı varkon bukadar iyi olurmuydu tabiki hayır hepsi bizim için daha iyisini üretmeye çalışıyor.dediğim gibi yarın başka bir arkadaşımız bundan daha iyisini yapar emin olki sorunlarına çözüm üretiyorsa kondaş ta kendi rölesi olmasına rağmen onu kullanırlar
Sayın varkon Yine sinirli hareket ediyorsunuz.
1: ifadeye göre denenmiş ve piyasaya çıkmamış deniliyor Bende bu ürün piyasaya çıkmadan Nasıl denediniz dedim. Peki ürün piyasaya çıkmadıysa piyasada bana gelen fiyatlar nedir anlamında yazıldı.
Kaelin taş ocaklarında kullandığı Aşırı akım ve düşük akım rölerinden çok sayıda kullanmış şu an kullanılan reaktif rölenizden yine çok sayıda kullanan bir satış elemanına kızdığımdan son 4 yıldır elime bile almadığım Kaeli eleştirmedim.
Eğer satış elemanı iseniz Bu saatten sonra adını bile anmam. Biz yine siemens prophi, elektropan gepa,zerovar ile yolumuza devam.

Son düzenleme:
Değerli arkadaşlar konu amacından sapmaya başladı. Tüm reaktif röle üreticilerini tebrik ederim.
Unutmayınız, reaktif röle kompanzasyon ünitesinin sadece bir enstrümanıdır.
Reaktif röle, abra kadabra yapmaz. Abartmayınız.
Sistem doğru kurulmadıysa, ister kael, elektropan, varkon, klemsan, entes veya sizin kralınız olan reaktif röle olsun problem çözülmez.
Çözülmez...

Değerli arkadaşlar konu amacından sapmaya başladı. Tüm reaktif röle üreticilerini tebrik ederim.
Unutmayınız, reaktif röle kompanzasyon ünitesinin sadece bir enstrümanıdır.
Reaktif röle, abra kadabra yapmaz. Abartmayınız.
Sistem doğru kurulmadıysa, ister kael, elektropan, varkon, klemsan, entes veya sizin kralınız olan reaktif röle olsun problem çözülmez.
Çözülmez...

bütün telefonlar konuşmak için yeterlidir fakat kimse iphone dururken 3310 kullanmak istemez. birde fiyatları aynı olsa kimse elini sürmez eski cihazlara. sistemdeki yanlışları günlerce uğraşarak çözmekle rölenin yardımıyla on dakkada çözmek farklı şeyler. bazı röleler sistemden çok kendini çözmeyle uğraştırıyor. 55 nolu ayar, 12 nolu arıza. bunları kimse ezberlemek istemez.

Bu arada tense yide unutmayalım yukarıdaki maddelerin tamamı var. elektropan ekran görüntüsüde mükemmel

Herkes kullanabildiği sorun yaratmayan programlanması kolay olan röleyi tercih eder. Mesala ben Entes reaktif röle kullanmıyorum. rölenin kralı diye yazsanızda

siz kullanmayabilirsiniz tercihiniz ama en çok sevilen röle entestir.
tenseyide unutma, maddelerin tamamı var demişsin yarısı bile yok. klemsan ve kael tenseden çok üstün.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın E-lektron, Reaktif röle cep telefonu değildir, kıyaslama seçimi uygun değil. Neden uygun değildir.

Elektropan firması dokunmatik TFT ekran reaktif röle çıkarmayı düşünüyordu, ben kendi fikrimi ilettim. TFT ekran ve dokunmatik bir reaktif röle bir çok tesis için çok aşırı lüks. Çünkü reaktif rölenin bulunduğu ortamları arge firmaları ya görmemiştir ya da kimse haberdar etmemiştir.

Sizce geridönüşüm fabrikasındaki, kereste atölyesindeki, lastik kaplama tesisindeki ( bu liste uzatılabilir) reaktif rölenin fiziksel halini düşünebilir misiniz? TFT veya dokunmatik ekran olması hiç bir şey ifade etmez.

Forum istatistikleri

Konular
129,222
Kullanıcılar
451,590
Son üye
Culha

Yeni konular

Geri