GES ten üretilen enerjinin depolanması

recep.aba

Üye
Merhaba arkadaşlar, güneş panellerinden üretilen enerjiden gecede faydalanmak için nasıl depolama yapabilirim?, Akü kullanarak depolama yapabilir miyim ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Akü haricinde bir depolama şekli mevcut değil günümüz teknolojisinde. Aküyle depolama yapılabilir, düşük güç tüketimleri için yahut iletim hattı kurmanın hayli maliyetli olduğu uzak noktalar için değerlendirilebilir belki ama yatırım tutarları hayli fazla olacaktır, şebekeden faydalanılabilecek bir yer için pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Akü haricinde bir depolama şekli mevcut değil günümüz teknolojisinde. Aküyle depolama yapılabilir, düşük güç tüketimleri için yahut iletim hattı kurmanın hayli maliyetli olduğu uzak noktalar için değerlendirilebilir belki ama yatırım tutarları hayli fazla olacaktır, şebekeden faydalanılabilecek bir yer için pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum.
aslında çok büyük bir güç tüketimi olan bir yer değil, 1 kW lık bir tesisin tüketimi güneş panelleriyle karşılanmak isteniyor, sizce mantıklı mı bu gücü panellerden sağlamak

aslında çok büyük bir güç tüketimi olan bir yer değil, 1 kW lık bir tesisin tüketimi güneş panelleriyle karşılanmak isteniyor, sizce mantıklı mı bu gücü panellerden sağlamak
1kw çok düşük bir güç bir iki panelle halledebilirsiniz, akü de çok tutmayacaktır ancak kısa sürede amorti edip etmediğini değerlendirmek lazım.

güzel insan, küçük ölçekli işletmeler demiyeceğim, küçük ölçekte yapılan res ve ges üretiminin tamamı nerdeyse batarya gurubunda ihtiyaç halinde kullanılmak üzere depolanır. bu batarya gurubunun ortak bileşeni de akülerdir. burada "mantıklı mı?" sorusuna cevap verecek olan sizsiniz. işletme dediğinize göre kar zarar hesabı yaparsınız, üretimi ve tüketimi hesaplarsınız. benim yada bizlerin mantıklı veya mantıksız demesi sağlıklı değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,881
Kullanıcılar
451,016
Son üye
töroğluhalit

Yeni konular

Geri