goodway taret alarm

elagoz_23

Üye
Goodway gls 150 kullanıcısıyım.takım değiştirirken taret aynaya çarptı ve tarret unclamp error hatası veriyor.takım değiştirmek isterken bu hatayı veriyor.ve taret gözle görülür şekilde yerine oturmuyor.fakat bir lama demirle tareti çevirdiğimde yerine oturuyor ve arıza alarmı kayboluyor.tekrar takım değiştirmek istediğimde yine alarm veriyor.Parametrelerde bir dğişiklik yapmam gerekiyor galiba.yardımcı olursanız sevinirim.iyi çalışmalar.şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Parametrik olarak yapabileceğin hiç bir şey yok çarpma sonucunda aretin merkezi kaçmış muhtemelen taret pimlerin eğrilmiştir...yapabileceğin en iyi şey iyi bir mekanikçi bulmak...
Kolay gelsin

adrk arkadaşımız doğru söylemiş bir mekanikçi bulup tareti tamir ettirmeniz lazım.

arkadaşlara katılıyorum taretin indirilmesi gerekir

mekaniğin yanısıra taret sıfır noktası yani home pozitionda kayma olduğundan dolayı bu alarmı alıyorsun yoksa hiçbir makinanın gözü yoktur mekanik arıza için uygunluk olduğu müddetce alram vermez sen taretin home pozitionlarını ve switchlerinide kontrol ettirmeyi unutma kolay gelsin

SLM ARKADASLAR
ayni problem bizim makinadada var takim degistirmek istendiginde degisik hatalar veriyor
bazen hic vermiyor
bazen 1 gun calismiyor
makina gls-150 oi-t
hatalar
350-spc alarm n axis pulse coder
410-servo alarm n-th axis excess erorr
414-servo alarm n-th axis detection related erorr
gibi sebep nedir acaba servo motor ve encoder saglam dediler
encoder kablosunu degistirdik yine ayni sorun devam ediyor

konu cok acil yardimci olmanizi rica ediyorum
kolay gelsin

konu gunceldir yardimlarinizi bekliyorum

konu guncelligini surdururyor maalesef

414 ve 410 zorlanma alarmı motor frenini ve motor güç kablonu kontrol etmelisin encoder alarmı vermesi bunlardan kaynaklı olabilir kontrol edip dönerseniz yardımcı olmaya çalışırım

arkadaslar bızım cırakta tezgahta yag olmadan calıstırıp referansa gondermeye calısmıs yag olmadıgı ıcın takla atmamıs suan tarex oturmamıs vazıyette babam arkadan alyen ıle tarexı dısarı cıkarıp tekrar yerıne oturturuyordu Arkada 4 tane swıtch benzer bısey onlardamı yapılıyor acaba yardımcı olabılıcek varmı ??

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri