Gsm şirket abonelik değişimi hk.

paskomya

Profesyonel Üye
değerli arkadaşlar, GSM şirketleri bizleri itina ile öpüyorlar. dur diyen bir mekanizma da yok. her sene üzerlerine konan paketler, mecburiyetler, verilmeyen hizmetler. artık yoruldum. yeni bir şirket var NETGSM. hizmet kalitesi biraz düşük olsa da, fiyatlara bakıyorum, aralarında dağlar kadar fark var.
faturama bakıyorum toplam aldıkları paket ücretlerin tamamı var ama benim ne kadar kullandığım bilgisi yok. kendimi keriz gibi hissediyorum. 2-3 ay sonra paketim bitiyor ve netgsme geçmeyi düşünüyorum. sizin fikirleriniz nelerdir?

değerli arkadaşlar, GSM şirketleri bizleri itina ile öpüyorlar. dur diyen bir mekanizma da yok. her sene üzerlerine konan paketler, mecburiyetler, verilmeyen hizmetler. artık yoruldum. yeni bir şirket var NETGSM. hizmet kalitesi biraz düşük olsa da, fiyatlara bakıyorum, aralarında dağlar kadar fark var.
faturama bakıyorum toplam aldıkları paket ücretlerin tamamı var ama benim ne kadar kullandığım bilgisi yok. kendimi keriz gibi hissediyorum. 2-3 ay sonra paketim bitiyor ve netgsme geçmeyi düşünüyorum. sizin fikirleriniz nelerdi

Ben geçtim. İlerde ne olur bilemem. Vodafoneda bir ara interneti beleş veriyordu. Şimdi aşırı pahalı.

Oda aboneleri topladıktan sonra öpmeye başlarsa şaşırmam. Bir ara ucuz diye internet sağlayıcımı değiştirdim yılın yarısına gelmeden geçiş yaptığım sağlayıcıdan daha fazla ödemeye başlamıştım. Ama hala yeni geçiş yapanlara özel muamelede bulunuyorlardı, iptal edene kadar kırk dereden su getirtdiler.​

Ben geçtim. İlerde ne olur bilemem. Vodafoneda bir ara interneti beleş veriyordu. Şimdi aşırı pahalı.
net gsm e geçtiniz mi? vodafone interneti asla beleş vermez. paket seçimi çok önemli bence siz ne dersiniz?

net gsm e geçtiniz mi? vodafone interneti asla beleş vermez. paket seçimi çok önemli bence siz ne dersiniz?
Vodafone 14 sene önce veriyordu. Aboneleri çoğalınca arttırmıştı fiyatları.
Turktelekomdan Netgsm geçiş yaptım.
Ben fazla kullanmıyorum. 3gb yetiyor bana.

Sütten çıkmış ak kaşık yok!
Bimcell ile birkaç senedir mobil modemle köydeki evin güvenlik kamerasını arada kısa sürelerle izliyordum. 1GB/ay + haftalık sil süpürlerle idare ediyordum. Bimcell ücreti abartınca, herhalde bu işi bırakacak, bu sektörden çıkacak sandım. Ama hala devam ediyor. Bu sebeple NetGsm'yi araştırdım ve bu hattı 3GB'lik pakete geçirdim. Öyle ya 1GB yerine 3GB rahatça ayı çıkarırdı. Ama aynı kullanım tarzıyla bir haftada 3GB tükendi. Müşteri hizmetlerine yazdım, görüştüm. Bir de baktım ki hem download/indirme, hem de upload/gönderme paketten düşülüyor. Kamera kayıt cihazı tarafta yüzde 5 download oluyorsa yüzde 95'i upload'dır. Normal kullanımda bunu farketmek zor olabilir. Paketin jet hızıyla bitmesine ne kadar itiraz etsem de henüz faydası olmadı. Sonuçta aynı kargoya hem gönderici hem alıcı ücret ödüyor! Ben de paketi 6GB'ye yükselttim, 49TL/ay şu anki ücreti. Tabi taahhüt olmayınca ucu açık!? Şimdilik oğlumun hattını da yeni NetGsm'ye geçirdik. Sim kart+kargo 149TL. Yarın sabah hat açılacak. 15GB 119TL. Aşırı zam gelirse, uygun olanı araştırmaya devam. Üç harfliler gibi hepsi arasında anlaşmışcasına ücretler üç aşağı beş yukarı aynı. Rekabet diye bir durum ortada yok. Rekabet Kurumu sanırım tabeladan ibaret halde! Operatörler müşteri kapmak için herhangi bir kampanya da yapmıyorlar. Kullanmakta olduğum Vodafone'da 121 TL olan kampanya bitince, içime sinmese de devredenli olarak paketi 220TL'ye yeniledim. Evdeki interneti kapatmam buna sebep oldu, yoksa yenilemeyecektim, ya da NetGsm'ye geçecektim. Finansçıların bütün yumurtaları aynı sepete koymayın tavsiyesi etkisi oldu sanırım.
Biraz uzun oldu ya, sonuçta operatörler hizmette değil de ücrette yarışa devam ediyor!

biz giritlilerin bir lafı vardır, "ıskata da b*k, b*k ta b*k" bu gsm operatörlerinin hepsi kırk yıllık or*spu ama hepsi bakire. en ucuza nasıl geliyorsa öyle yapacağım da. numara taşımak mı? yoksa yeni hat mı? almalıyım.

Faturasız hat yokmu ?
Paketleri faturalı gördüm .
https://www.netgsm.com.tr/fiyatlar
Faturalı aldık diyelim aldığın paket biterse durdurma özelliği varmı ?
Yoksa faturalandırmaya devamı ediyor .
Yazıya ek .
Bu yazıyı gördüm .
Aylık paketlerdeki kullanım haklarınızın sona ermesinin ardından, hattınıza tanımlı başka paket yoksa kullanımlarınız mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,472
Kullanıcılar
452,041
Son üye
bjkli7696

Yeni konular

Geri