GSM Modülü Yardım

Mainloop arkadaşın paylaştığı devrede Telit modul RX bacağına 1.66V geliyor acaba bu gerilim 1 bilgisi için yeterli oluyor mu?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba rx ayağına 1.66 v gelmesı 1 bılgısı için yeterlı değıl ikincisi 1 olsa bıle gsm modulunun çalışıyor anlamı çikmaz orada duzenlı data gıdıp gelmesı lazım

datasheetten baktım 2.1V-3.1V olması gerekiyormuş.Bu şartlar altında 3K-1K5 dirençleri olmaz.Eşdeğer iki direnç kullanılırsa seviye 2.5V olur sorun kalmaz diye düşünüyorum.

gnd ve anten arasını ölçünce kısa devre gösteriyor.Böyle mi olması gerekiyor? Lehimleme ve baskı devre doğru olduğunu düşünüyorum.
Cevap için teşekkürler.

Gnd ile Anten arası empedans düşük olduğu için kısa devre gibi gözükmesi normalmiş ben sordum ben yanıtlayayım.İş ticari anlaşılan yardımcı olan yok.Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.Neyseki datasheetler var okumaya devam.........

Mainloop arkadaşın paylaştığı baskı devrede hata var telit gl865dual ve pic datasheet bakarsanız hatayı farkedebilirsiniz.Kolay gelsin

merhaba tolga 264 kımse yardımcı olmamiş dıyorsunuz ben telit kullanmıyorum yazsam yanlış yonlendırmış olurum ikincisi sayın maınloop arkadaş yardımcı oluyordu iki kişi arasına gırmek yanlış olur şunu soylıyebılırım power besleme katında ben lm2576 da gerılım bolucu olarak yazdığın gıbı drenç kullanmıyorum yuksek değerlı drenç bence sakıncalı ben eksiden 470 ohm artıdan 1 k drenç kullanıyorum çikiş voltajı 3.88 volt yuksek değerdede aynı voltajı alırsın yanlız drençler bılıyorsun toleranstan ve isinmadan dolayı farklılık olabılıyor bunun onune geçmek için bu değerde drenç kullandım şunuda ılave edeyım evet yaptığım tıcarı ama paylaşmaklada bana zararın olmaz herkes nasıbını bulur eskışehirde benım cihazların aynısı satılıyor bende istanbul da satıyorum istanbuldan buraya buradan istanbul a gıdıyordemek ıstedığım ı anlamışsınızdır

modül çalıştırdım sıkıntım kalmadı at komutlarıyla denetleyici arasında seri olarak haberleşme yaptırdım.Şimdiki sorun pin kodunu iptal ettiğim bir sim kartı takıyorum.Telefonla arayınca telefon kapalı uyarısını alıyorum ama aynı esnada at komutlarıyla modül haberleşebiliyor yani modül sağlam ve faal halde sizce sıkıntı ne olabilir.Sim kart ve modül arasında hangi bağlantıların olması gerekiyor.Tahminim modül ve sim kart arası haberleşmede sıkıntı var.SiMIO hattında pull-up dirence gerek var mı. Bu sorunu da halledersem inşallah bitecek.Yardımlar için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
merhaba sim kartında pull-up drenç olmıyacakenazından benım yaptıklarımda bağlamadım sanırım sorun simkartı gsm modul tanımıyor gerçı tanımasa gsm modul açılmaz bence gsm modulle simkart bağlantısını kontrol et kolay gelsın

Datasheet karıştırıken birşey farkettim inşallah bu akşam olacak.Yardım için teşekkürler sonucu paylaşırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…