GSM Modülü Yardım

Lm2576 da gerılım bolucu olarak yazdığın gıbı drenç kullanmıyorum yuksek değerlı drenç bence sakıncalı ben eksiden 470 ohm artıdan 1 k drenç kullanıyorum çikiş voltajı 3.88 volt .Bu baglantıyı anlayamadım tekin126 hocam bi şekil çizmeniz mümkünmü acaba.modulde anten sorunu varmıs sımdı duzeldı.ama zannedersem arama yapacagım zaman kendını resetlıyor gıbıme gelıyor.muhtemelen buda guc kaynaklı bır sorundur dıye dusunuyorum

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba tolga yazdığınıza gore gsm guç katında problem var gerılım dalgalanması dedığınız gıbı olursa gsm modul resetlenır bunu önlemek için benım yazdığım gıbı drenç seçmelısınız gsm modulde en kuçuk gerılım dalgalanması reset attırıyor bu çok önemlı resım çizme konusuna gelınce benım kullandığım çizim proğramı bıraz muzelık gıbı gonderdığım arkadaşlar açamayınca resım gonderemıyorum uzgunum ama zaten bılıyorsunuz 2576 nın bacak bağlantılarını

470ohm luk direncin bir bacağını eksiye bağladık,diğer bacağını ne yapacağız.1K lık direncin uçlarını hangi bacaklara bağlayacağız ve gsm modüle nereden çıkış alacağız bu konuda yardımcı olursanız sevinirim açıklmanızı okudum ama anlayamadım kusura bakmayın .Birde ben devrenin beslemesi olarak 12V 2A lık bir switch mod power supply kullanmıştım sıkıntı bundan kaynaklı olabilir mi

selam bu resımdekı 2576 olmaz bunda ıstedığın voltu alamazsın aynı paket lm2576 adj uzantısı olması lazım bobinden sonra 1 k drenç 4 ncu bacağa şaseden 470 ohm drenç dorduncu bacağa yanı artıdan ve eksiden drençler dorduncu bacağa gırecek çikiş voltajı 3.88 volt olması lazım bende switch adaptor kullanıyorum 12 voltluk :)yenı geldı adaptorlerım 1 amper 100 adet

470ohm luk direncin bir bacağını eksiye bağladık,diğer bacağını ne yapacağız.1K lık direncin uçlarını hangi bacaklara bağlayacağız ve gsm modüle nereden çıkış alacağız bu konuda yardımcı olursanız sevinirim açıklmanızı okudum ama anlayamadım kusura bakmayın .Birde ben devrenin beslemesi olarak 12V 2A lık bir switch mod power supply kullanmıştım sıkıntı bundan kaynaklı olabilir mi

Şeklinde bir devre çizdim.Demek istediğiniz bu mu acaba modül devreye takılı olduğu için bu kadar soruyorum fazla gerilimden dolayı modül yansın istemem yardım için teşekkürler.

evet aynen boyle benım yaptıklarımda1000 mf paralelıne bırde polyester 100 nf atsan daha ıyı olur hatta 1 ayakla şase arasınada atabılırsın kolay gelsın

Şeklinde bir devre çizdim.Demek istediğiniz bu mu acaba modül devreye takılı olduğu için bu kadar soruyorum fazla gerilimden dolayı modül yansın istemem yardım için teşekkürler.

Direncleri şekildeki gibi değiştirdim.3.85V elde ettim.Sorun kalmadı arama yapma sms yollama tamamdır.Gprsle veri aktarma kaldı sadece.Sesli arama esnasında cızırtı olusacak gibi duruyor somo14d modülü aktif edeceğim bakalım neler olacak .....

Son düzenleme:
merhaba bobin ben 100 uH 3 Amper kullanıyorum bendede bobin ebadı sıkıntı :) sanırım senın sorun bobin bence

Direncleri şekildeki gibi değiştirdim.3.85V elde ettim.Ama arama esnasında 3sn sonra falan gene kendini resetliyor.Yukarıdakinden farklı olarak bobin 220uH sadece

sorun kalmadı.artık calısıyor sms atıyor seslı arıyor.gprs baglantısı kaldı onunla ugrasıyorum simdi yardımlar ıcın tesekkur ederım..

yardımcı olabıldıysem ne guzel asıl sızın için çok guzel bır işi tasarımı yapıp çalıştırmak butun yorgunluğa bıkkınlığa bedel olsa gerek azmın için tebrık ederım her kişi bukadar sabır gosteremez uzun suredır takıp ettım gerçekten azmettınız bıkmadan sonuna kadar devam ettınız aslında araya gırıp belkı yardımım olur dıye duşundum ama yardım eden kişiler vardı orada araya gırmem yanlış olurdu gırmedım sanırım ıyıde oldu kendı sorununuzu kendınız çozdunuz kolay gelsın

sorun kalmadı.artık calısıyor sms atıyor seslı arıyor.gprs baglantısı kaldı onunla ugrasıyorum simdi yardımlar ıcın tesekkur ederım..

Forum istatistikleri

Konular
129,231
Kullanıcılar
451,611
Son üye
Giş 154 kv 380 kv

Yeni konular

Geri