GSM Modülü Yardım

modülü sizmi üretiyosunuz. baş ağrıtan sadece modül sizin devreden bahseden olmadıki. modülü siz üretiyosanız yerli olmalı. ben henüz o mertebede değilim telit modülü hazır alıyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sistem okadar kaliteli duruyorki resimde anten kablosu topraklama kablosu gibi . 900-1800mhz için yeni teknik heralde axial yapıya gerek kalmamış.

Ne yapmaya çalıştığınızı anlamış değilim. Doğru düzgün fiyatına bile bakmamışsın. Önce dedinki

20 'den başka yoktur. Olmadı, dedin ki baş ağrıtır. O da olmadı anteni ne biçimmiş dedin.

Yani açık bir şekilde görülüyor ki ürünüe kulp takmak için saçmalıyorsunuz. Varsa yaptığın

piyasa değerinin yarı fiyatına iş görecek bir ürünün koy ortaya da görelim. Laf la değil

yaptıklarında konuş.

Şunu da söyleyim kim olduğunu ne olduğunu bilmiyorum ama, hayatta bişeyler başaramamış

insanlar bu açığı lafla kapatmaya çalışırlar. Kendilerinde eziklik hissederler.

Adam gibi ürünün şu eksiği var de başım gözüm üstüne. Ama sen bilmediğin halde

ve de sormadığın halde şurası şöyle burası böyle diyorsun.

bu konunun 3. sayfasına bakarsan kim ezikmiş anlarsın.

Dostum kendine olunca bak nasıl yapmışım demeye getiriyorsun. Başkası yapınca

kulp bulmaya çalışıyosun.

İntermetten şema, baskı çok. Bana kendi yaptığın, çalışan bir devrenin resmini

özelliklerini gösterki kani olayım. Sen var olan ürüne bahane buluyosun benden ise

ortada olmayan bir ürüne inanmamı istiyosun.

arkadaşım 3. sayfadaki ürün tamamen benim tasarımım. baskı devresini 1 günde çizdiğim basit bir devre. zaten basit olmasa bedava yayınlamam. eğer sistemin çalışan şeklini görmek istiyorsan youtube ledli devir saati diye yaz. o gördüğün clio symbolde parmak izle çalıştırma,cep telefonu ile çalıştırma ve daha sayamayacağım kadar özellik var. ürün ortadamı değilmi bir bak. eğer internette bulabiliyorsan bu sistemi helal diycem. ayrıca ben senin ürününle ilgili söylediklerim hala geçerli. 3 ayrı şeyide aynen savunuyorum. eğer elektronikten anlıyorsan yüksek frekanstaki bir rf sinyalinin o şekilde bağlanmamasını bilmelisin. birde devren beni ilgilendirmiyor ben modulün işe yaramadığını söylüyorum. telit yanında hava civa kalır. modülü sanki sen üretmişsin gibi savunmana gerek yok.telitide ben üretmiyorum ama kullanmadığım gsm modülü kalmadı bu yüzden hangisi yarar hangisi yaramaz biliyorum. sen ucuz olmasından bahsediyorsun devrenin ben ise bedava yayınlamışım niye zoruma gitsin senin satamadığıın elinde kalmış ürünler.

Ben sana insaf çerçevesinde davrandım ve dedim ki varsa ürününle ilgili bir görüntü paylaş burada. Bırak youtubu falan.

Sen bu modülün işe yaramadığı derken deyi kasdediyorsun. Ben senin yaptığına bu işe yaramıyor desem bunun hakikatta

ne değeri var. Laf olsun diye konuşmuyorsan sana bir tavsiyem var. Gsm terminali denilince ne olduğunu, ne işe yaradığını

anlıyorsun umarım. Şimdi sen bir terminalden beklediklerini buraya yaz. Bende bu ürünü uzun süredir kullanmamın tecrübesi

olarak beklentilerinin hangisini karşılayıp hangisini karşılamadığını söyleyeyim. Yoksa kuru sıkı atmakla bu iş olmaz. İşe yaramazmış.

Sen alışmışsın telite para kaptırmaya. Ben ne yapayım. Bu ürün ne kadar da üstün olsa zira seni ikna etmek zordur. Çünkü "alışmış

gudurmuşdan beterdir" diye bir söz var.

O kadar cevap yazdın daha bir kere modülün şu sıkıntısı var diyemedin.

Sadece "baş ağrıtır sakın almayın" gibi yuvarlak cümlelerle insanların kafasını

bulandırdın. Olsa olsa bu başağrısı sizin beceriksizliğinizin yüzünden olmuştur.

Ben sms ile cihaz kontrolü yaptım veya herhangi bir yerden bilgi alma amaçlı kullandım

herhangi bir problem bugüne kadar görmedim. Bir başkası trafo hırsızlığı için

bir devre tasarladı dağın tepesinde çalışıyor. Yine ben bu ürünle ilgili kendimin

yaptığı SMS MODÜL cihazı sorunsuz çalışıyor. Ben bunların çalıştığını gözümle

gördüm ve şuan çalışan cihaz masamın üzerinde duruyor.

Peki sen benim bu cihazımın çalışmayacağını hangi kritere göre belirledin.

Kocaman bir HİÇ.

İki yere kocaman yazdım fiyatını, ama sen onu bile adam doğru okumamışsın.

Diyosunki ben devreye değil modüle kulp buluyorum. Bende basit

birşey söylüyorum, benim çalışan cihazlarım o modülle beraber çalıyor.

Senin açından hala varsa bir sıkıntı onu sen kendinde ara.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim terminalden beklediğim aradığımda sesli yanıt ve yönlendirme sistemi. varmı? (bankadaki gibi)
sms atarak değil online aradığımda anında tuşlarla kontrol varmı?

varsa koy videonuda ispatla.

sms attın gitmedi istasyonda bekliyor çözümün yeni sms mi?

kartını açık açık resmini çek koy bkalım antenden başka daha nekadar hata var görelim. donanımda bukadar hatan varsa yazılımını hiç düşünemiyorum. yukarıda daha ucuza mal ettiğini söyleyen tolga arkadaşın kartıda benim burda 3.sayfada yayınladığım tasarım. o videosunuda çekti youtubeda yayınlar elbet biara izlersinn

Ne o. Kendine ait bir şey yokmu da tolga beyin yayınlamasını istiyosun. Tolga bey

yapmış çalıştırmış. Ben seninkini soruyorum. Çıkar ortaya ürününü de görelim.

Yanınada MAİN_LOOP amleminide koy senin olduğunu bilelim.Tasa

rımını ben yaptım laflarına karnımız tok. Tasarımı sen çalıştırabildiysen amenna. İnternette

hertürlü devre var. Ama mühim olan onu uygulamaya en ideal şekilde koyabilmek.

Gelelim senin istediğin özelliklere:

1.)Bu modül bir donanım. Bunun içine yazılım falan yüklenmez. Sen bu modülü
alacaksın ister mikroişlemciyle istersen benim yaptığım gibi PLC ile haberleştirip
bir kontrol sistemi oluşturacaksın.

2.)Sesli yanıt ve yönlendirme ben hiç denemedim. Olup olmayacağını olursa baş
ağrıtıp ağrıtmayacağını bilmiyorum. Zaten ben insanlara alın bunu
sesli yanıt sisteminde kullanın demedim. İlk yazdığım mesajı okursan, uzaktan sms
ile cihaz kontrolü ve bilgi alma amaçlı kullanabilirsiniz dedim.

3.)Her tuşla kontrol olayı sen modemi arayıp, modemde kendisini açabiliyor ise bu
dediğin hertürlü yapılır. Bu senin yazılımcılığına kalmış. Bunun adı DTMF dir. Her tuşun
bir frekansı vardır. Kulaklıktan alırsın bu sinyali CM8870 ile dijitale çevir ondan sonra
işlemci ile bu dijital değeri oku. 1 tusu gelmişse şunu yap 2 tusu gelmişse bunu yap vs.
Bu senin kabiliyetinle alakalı bir konu. Benim modemim gsm sinyali alıyor ve sen modemi
aradığında modem çalıyorsa gerisi sana kalmış.

Benim modem kartımın resmi yeterince açık. Aç donanım haber sayfasından incele. Ayrıca
bu işi bilmediğini hertürlü ortaya koyuyorsun. Modem kartında yazılım olmaz. Bu bir donanımdır.
Sen bu modeme bir kontrol devresi tasarlaman lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…