GSM Modülü Yardım

@baykoyu internette varsayılan port:80
@tolga264 server'da get'le veriyi alıp kaydedebiliyorum başka bi programla test ettim. Fakat modülle nasıl yapıcam anlayamadım. Şuanda php koda bağlanıp echo ile gönderdiğim dataları modülle alabiliyorum. Fakat php'de veri yazmak için hangi formatta yazıcam. Bende "value=3333 submit=1" yazdığım zaman etki etmiyo. Tam olarak bunun formatı nedir. Ne yazmam gerekiyorki php'deki değişkenlere erişeyim?

Pardon ikidir get yazıyorum. Post ile gönderiyorum. Direk php'yemi bağlanıcam yani www.xxx.com/xxx.php mi? Yoksa www.xxx.com 'a bağlanıp header'a path'i ekleyip mi yollucam?

yok mu hiç cinterion marka kullanan ve php'ye veri yazmaya çalışan?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
php olayını bende çözemedim henüz kullandığım komutlar ; (sim900 için)

AT+CIPSTART="TCP","www.xxxx.com","80"
< ok
<connect ok

AT+CIPSEND
>
GET /kontrol/veri.php?Ad=Baykoyu&Durum=1 HTTP/1.1
Host: http://www.xxxx.com
ctrl-z

< send ok

cevap olarak bana kayıt başarılı demesi gerek www.xxxx.com/kontrol/veri.php?Ad=Baykoyu&Seviye=1 i pcde url kısmına yazınca kayıt oluyo GPRS modulde yukarıdaki komutları kullanarak denediğimde bana bir yığın kod geliyor
HTTP1.1 400 bad vs... şeklinde şuan için aklımda değil işin içinden bir türlü çıkamadım...

arkadaşlar pcb dosyası 22 sayfa boyunca araştırmalarım sonucu silinmiş acaba yüklemeniz mümkünmüdür ??
Birde pcb için proteus ta kütüphanesini bulamadım acaba sizler nasıl bir yol izlediniz ??

Cevaplarsanız çok minnettar kalacağım.

sanırım hiçbir arkadaşta yok ve paylaşamıyor :\\

Buradan MAIN_LOOP'a sesleniyorum. Dosya linkleriniz kırık ve ihtiyacımız var..

merhabalar MAIN_LOOP , devrede 139 tane error gözüküyor acaba çalışma dosyanızmıydı yoksa orjinali bumudur.

Forum istatistikleri

Konular
129,027
Kullanıcılar
451,285
Son üye
aslanlion

Yeni konular

Geri