GSM Modülü Yardım

Güzel görünüyor. Sesli yönlendirime olayı hoş olmuş. Bu sesli iletişim

olayının mantığı ne acaba? Sesleri nasıl kaydediyorsunuz. İşlemci ile

nasıl haberleştiriyorsun. Bu konuda biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

Elinize sağlık. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ne o. Kendine ait bir şey yokmu da tolga beyin yayınlamasını istiyosun. Tolga bey

yapmış çalıştırmış. Ben seninkini soruyorum. Çıkar ortaya ürününü de görelim.

Yanınada MAİN_LOOP amleminide koy senin olduğunu bilelim.Tasa

rımını ben yaptım laflarına karnımız tok. Tasarımı sen çalıştırabildiysen amenna. İnternette

hertürlü devre var. Ama mühim olan onu uygulamaya en ideal şekilde koyabilmek.

Gelelim senin istediğin özelliklere:

1.)Bu modül bir donanım. Bunun içine yazılım falan yüklenmez. Sen bu modülü
alacaksın ister mikroişlemciyle istersen benim yaptığım gibi PLC ile haberleştirip
bir kontrol sistemi oluşturacaksın.

2.)Sesli yanıt ve yönlendirme ben hiç denemedim. Olup olmayacağını olursa baş
ağrıtıp ağrıtmayacağını bilmiyorum. Zaten ben insanlara alın bunu
sesli yanıt sisteminde kullanın demedim. İlk yazdığım mesajı okursan, uzaktan sms
ile cihaz kontrolü ve bilgi alma amaçlı kullanabilirsiniz dedim.

3.)Her tuşla kontrol olayı sen modemi arayıp, modemde kendisini açabiliyor ise bu
dediğin hertürlü yapılır. Bu senin yazılımcılığına kalmış. Bunun adı DTMF dir. Her tuşun
bir frekansı vardır. Kulaklıktan alırsın bu sinyali CM8870 ile dijitale çevir ondan sonra
işlemci ile bu dijital değeri oku. 1 tusu gelmişse şunu yap 2 tusu gelmişse bunu yap vs.
Bu senin kabiliyetinle alakalı bir konu. Benim modemim gsm sinyali alıyor ve sen modemi
aradığında modem çalıyorsa gerisi sana kalmış.

Benim modem kartımın resmi yeterince açık. Aç donanım haber sayfasından incele. Ayrıca
bu işi bilmediğini hertürlü ortaya koyuyorsun. Modem kartında yazılım olmaz. Bu bir donanımdır.
Sen bu modeme bir kontrol devresi tasarlaman lazım.

modem kartında yazılım olmazmı? :D

telit için python easyscript diye bir araştır bakalım.

tabi zaten bu modemler okuyup üflüyosun çalışıyor. yazılım olurmu hiç.

Kendini her türlü ele veriyosun. Diyosun ki, bütün modemler ile çalıştım diyosun. Siemens

MC39i modeminde yazılım özelliği olmadığını bilmiyosun. Telit terminallerinde

pyton ile yazılım geliştirme olduğunu elbette biliyorum.

İkinci mesajında sonunda güzel bir şey söylemişsin. Kimin ne bilip bilmediğini

lafla söylemek değil. Yaptıklarımızın ortaya konulmasıyla orataya çıkar. Sen ben bilirim dedin.

Bende sana basit bir şey söyledim: Biliyosan çıkar ürününü dedim. Ama sen bunu son

mesajında ortaya koydun. Bu senin sorunun. Benim için gördüğüm delildir.

Dostum parmak izi olayı cepten araba çalıştırma falan büyük iş değil.

Al benim sms modülünü. Yakıt deposu sıkışına bir selenoid valfle bağla

araba çalınınca ister arayarak istersen sms yoluyla arabanın yakıtını keserek

arabayı yolun ortasında durdur. Büyük mesele değil bunlar. Sen elinin altındaki

arabayı çalıtırıyosun ben sana çalınmış arabayı olduğu yerde durdurayaım.

Ben kendi yaptığımı övmek için değil. Bunların büyük iş olmadığını göstermek için.

Ama çalıştırdıysan helal olsun. Kendiniz için bir başarıdır. Bizede tebrik etmek düşer.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yukarıda verdim işte örnek kartlarımda açık ve seçik ortada.

ben senin devren ile alakalı birşey demedim çünkü devren resimde yok hazır bir geliştirme modem kitini resmini çekip koymuşsn. ben gsm modulun iyi omadığını biliyorum ortaya konuştum isteyen istediğini kullanır. anten bağlantısı o şekilde olmaz dedim ve halen söylediğimin arkasındayım hi bir rf sinyali anten kablosu yada anteni o şekilde olmaz. özelliklede whip anten bağlantısı asla.
bunun gibi bir sürü modemle ilgili sorun ve sıkıntı var. senin emek verdiğin birşeye laf etmedikki zaten hazır olan birşey. kendi pic arayüzünün resmini koy onuda eleştirelim. delikli pertinaxamı yaptın yoksa

Konuştukça batıyorsun. Devre o kadar orjinal hazırlanmış ki, sen bile hazır kit diyosun.

hodri meydan. Gönder hesabıma 300TL sana baskısını göndereyim. Belki sende yaparsın. 100TL gönder

sana boş kart göndereyim. 500 TL gönder senin için 5 tane kart bastırayım. Üzerinede

MAİN-LOOP yazdırayım. O zaman görürsün kimin tasarladığını.

Dostum senin iftiracı bir insan olduğun açık seçik ortaya çıktı.

Sen benim terminalimi aldında çekmediğini mi gördün. Yok. Üzerindeki anten o terminalin

çalışması için yeterli bir parça. Paran çoksa git sen en pahalı anten tak. O senin bileceğin

bir iş. Benim devrem ve modülüm okadar iyiki senin basit enten dediğin o şekilde çok sağlıklı

bir şekilde çalışıyor.

sen şakamısın başıma ya farkettiysen seninle mühendis ağzıyla konuşmuyorum. tamam senin cihazın on numara olmuş çok kıskandım oyuzden böyle eleştirdim. sen en iyisini yapmışsın süper olmuş. bizde sayende bişeyler öğrenicez inşallah

Konuştukça batıyorsun. Devre o kadar orjinal hazırlanmış ki, sen bile hazır kit diyosun.

hodri meydan. Gönder hesabıma 300TL sana baskısını göndereyim. Belki sende yaparsın. 100TL gönder

sana boş kart göndereyim. 500 TL gönder senin için 5 tane kart bastırayım. Üzerinede

MAİN-LOOP yazdırayım. O zaman görürsün kimin tasarladığını.

Dostum senin iftiracı bir insan olduğun açık seçik ortaya çıktı.

Sen benim terminalimi aldında çekmediğini mi gördün. Yok. Üzerindeki anten o terminalin

çalışması için yeterli bir parça. Paran çoksa git sen en pahalı anten tak. O senin bileceğin

bir iş. Benim devrem ve modülüm okadar iyiki senin basit enten dediğin o şekilde çok sağlıklı

bir şekilde çalışıyor.

sizin kafa yapısındaki insanlarla baş edilmez hayatta. benim bir prensibim vardır. cahil insana laf anlatmaya çalışma direk uzaklaş oradan. bende buyüzden uzaklaşıyorum. çünkü sayfalarca teknik olarak anlatıcam sen anlamyıcaksın boşu boşuna zaman kaybedicez felan filan çok zaman lazım. selenoid ile araba durdurmaktan bahsetmişsin belliki baştan aşağı konuyu okumamışsın. okusan üstüne katabileceğin bir özelliik dahi kalmadığını görürsün.

Cahilin kim olduğu yazdığın mesajlardan açıkça belli oluyor. Bunun için yazdığın mesajları bir oku.

-150TL DEDİN ÇAKTIN

-20 ADETLE SINIRLI DEDİN ÇAKTIN

-BAŞINIZ AĞRIR DEDİN. ŞUAN AKTİF KULLANILIYOR. ÇAKTIN

-YAZILIM OLMASI LAZIM DEDİN ÇAKTIN

-BU HAZIR KİT DEDİN YİNE ÇAKTIN

-ANTEN ÖYLE OLMAZ DEDİN BAL GİBİ OLDU VE ÇALIŞIYOR YİNE ÇAKTIN

Hodri meydan. Bunların hepsini sana isbatlarım. Ama sen cehaletinden boş konuştun.

İlkeli adam olsan bilgin olmayan bir şey hakkında önce sormayı bilirndin. Sazan gibi atlamazdın.

Sadece dediğin insaflı bir şey anten için söyledin. Doğrudur anten için axial kablo kullanılır.

Ancak ben o resimde gördüğün anteni koymadan da sistem çaılışıyor. Gerekli sinyali alıyor.

Bugüne kadar anten açısından bir problem yaşasaydım daha iyisini denerdim. Böyle birşeye

hiç ihtiyaç hissetmedim.Amma onun dışındaki konularda bilmeden konuştun.

Ben senin söylediklerini formdaki arkadaşların takdirine bırakıyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,302
Kullanıcılar
451,740
Son üye
Soclon
Geri