GSM Modülü Yardım

Karşı hattan ziyade amacım web servera veri upload etmek.4 adet sensörüm var bunlardan aldığım verileri göndermek istiyorum.Şimdilik daha uğraşmadım ama olur inşallah datasheet okumaya devam

veb server a bağlantı yapmadım fakat arkadaşım araç takip sistemi yaptı piyasaya baya bir sattı ondan yardım alabiliriz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba arkadaşlar ben sim908 modül kullanarak sms ile gps bilgilerini öğrenme projesini gerçekleştiriyorum. sim908 modül sıkıntısız bilgisayar ile haberleştiriyorum işin garibi haberleşmeyi rsterm terminal programı ile ancak adam akıllı yapıyorum neyse, ccs c yazılımı kullanarak yazılım yazıldı proteusta devre şeması kurulduğunda çok güzel çalışıyor herşey yolunda ama gel gelelim mikrodenetleyici ile sim908 modülü birbirine bağladığımızda birbiri ile haberleşmiyor mikrodenetleyici niyeyse sim908 modül ile adam akıllı veri alamıyor sapıtıyor. nedir bunun nedeni rx-tx uçlarına direnç mi bağlamam gerekiyor, yoksa gsm'e gelen-giden uçları transistör ile mi sürmem gerekiyor çözemedim daha önce buna benzer proje gerçekleştiren arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

merhaba arkadaşlar ben sim908 modül kullanarak sms ile gps bilgilerini öğrenme projesini gerçekleştiriyorum. sim908 modül sıkıntısız bilgisayar ile haberleştiriyorum işin garibi haberleşmeyi rsterm terminal programı ile ancak adam akıllı yapıyorum neyse, ccs c yazılımı kullanarak yazılım yazıldı proteusta devre şeması kurulduğunda çok güzel çalışıyor herşey yolunda ama gel gelelim mikrodenetleyici ile sim908 modülü birbirine bağladığımızda birbiri ile haberleşmiyor mikrodenetleyici niyeyse sim908 modül ile adam akıllı veri alamıyor sapıtıyor. nedir bunun nedeni rx-tx uçlarına direnç mi bağlamam gerekiyor, yoksa gsm'e gelen-giden uçları transistör ile mi sürmem gerekiyor çözemedim daha önce buna benzer proje gerçekleştiren arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

evet voltage level shifter devresi kuramnız gerekir iki bağlantı arasında. gsm modul 2.8 ,3v gibi geriliim ister ve gönderdiğide bu şekildedir. modulden aldığınız data mcu girişi için yetersiz kalır TTL ise bacak bir nebze datalar alınır ama kararsız olur eğer ST giriş ise ve mcu beslemesi 5v ise hiç data göremezsiniz mutlaka level shifter gerekir. ister transistörle yapın ister direnç ve diyotla yada hazır ic leri vardır.

Arkadaşlar elimde 2. el çok temiz adetli Wavecom 1306b ve Sony Ericsson Gm29 gsm modemler mevcut. Aynı zamanda sıfır yine adetli Siemens Mc35i gsm modemlerden mevcut. İhtiyacı olanlar bana ulaşabilirler.
Fct Merkezi
Saygılarımla.

cevabın için teşekkür ederim hocam, devreyi çok küçük tasarladığım için yer sıkıntım var onun için büyük yer kaplayan ic kullanma taraftarı değilim onun için bu sorunu direnç ve diyotla nasıl çözeriz bağlantısı nasıl olur, ya da transistör bağlayacak olursak bağlantısı nasıl olacak npn mi pnp mi biraz daha açar mısınız?

siz bir devre paylaşmışsınız RCV1.zip isimli dosyadaki devreyi incelediğimde orda araya bir direnç koyularak direk rx-tx ler gsm ile mcu birbirine bağlanmış orda kullanılan modülde böyle bir sorun olmadığı için mi sirek bağlandı?

bu arada mikrodenetleyici ile gsm modülü aynı bataryadan besleniyor (4volt-4.2volt)

merhaba arkadaşlar sorunu çözdüm
1.si her printf("AT Komutları"); 'in ardından 500ms lik bekleme gerekiyor ben vermemiştim.
2.si ilk AT komutunda ECHO yu kapatmak gerekiyor yani ATO0 diyoruz. ben kapatmadan direk at komutlarını kullanmıştım.

bu kadar...
iyi akşamlar

Main_loop arkadaşım göndermiş olduğun dosya silinmiş tekrardan gönderme şansımız varmı yok tren coktan kactımı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,929
Kullanıcılar
451,100
Son üye
smtyzc

Yeni konular

Geri