GSM Modülü Yardım

bende yeni başlayıp ceple kontrolu yapmayı düşünüyorum burdadi yazıları okudum pic bilgisi az cok var ama at komutları yok
ilk önce nerden ve nasıl başlamalı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu işin ebs lx20 gsm-gprs modül kullanmalısın 4 adet girişi bulunmaktadır...bunların tetiklenmsi ile hem acık hemde kapalı kontak olarak msj gönderebilir istediğin numaralara... yanlız bu üründen yararlanmak için sıcaklık değerlerine göre röle çektirecek bir ntc devresinede ihtiyacın olacakdır... eğer bu ürünü geliştirme için destek lazım olursa yardımcı olmaya devam ederim .... saygılarımla

Selamlar,

Bir projede sadece enerjisini ve rs232 üzerinden mikro işlemci bağlantısını yapıp kullanabileceğim uygun fiyatlı GPRS modül arıyorum. Projenin birden fazla ayağı olduğu için uygulama kartı için baskı devre vs. zaman ayırmak istemiyorum.

Elinizde sadece bu işi yapacak hazır, sorunsuz modül ve kart varsa satın almak isterim.

Arkadaşlar bu konuyu baştan sona büyük bir dikkatle okudum. Gerçekten çok faydalı bir başlık olmuş. Bende bu hafta sim908 Evaluation board aldım ve denemelere başladım. RSterm Terminal programı ile bağlantı kuruyorum. Baud hızı:57600

Sms göndermek için aşağıdaki kod sırasını takip ediyorum fakat "+CMS error 302" diye bir hata alıyorum. ( 302: operation not allowed)

AT
OK

AT+CMGF=1
OK

AT+CSCS="GSM"
OK

AT+CSCA="+9055980080000" (AVEA MSG MERKEZ NO)
OK

AT+CMGS="+90505XXXXXXX"
>DENEME (CTRL+Z TUŞLUYORUM)
+CMS ERROR:302

İnternetten bayağı araştırdım ama pek bişey bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar bu konuyu baştan sona büyük bir dikkatle okudum. Gerçekten çok faydalı bir başlık olmuş. Bende bu hafta sim908 Evaluation board aldım ve denemelere başladım. RSterm Terminal programı ile bağlantı kuruyorum. Baud hızı:57600

Sms göndermek için aşağıdaki kod sırasını takip ediyorum fakat "+CMS error 302" diye bir hata alıyorum. ( 302: operation not allowed)

AT
OK

AT+CMGF=1
OK

AT+CSCS="GSM"
OK

AT+CSCA="+9055980080000" (AVEA MSG MERKEZ NO)
OK

AT+CMGS="+90505XXXXXXX"
>DENEME (CTRL+Z TUŞLUYORUM)
+CMS ERROR:302

İnternetten bayağı araştırdım ama pek bişey bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar gsm modül şebekee sorunu yaşadığı için almışım o hata mesajını. bugün aynı komutlarla sms gidiyor.

merhaba sayın ertsen GSM modulde bende uğraşmıştım hatta daha devam edıyor Şebeke bellı sevıye altında olursa mesaj gondermıyor aramıyor sorunu çozmuşsun tebrık ederım kolay gelsın

Arkadaşlar gsm modül şebekee sorunu yaşadığı için almışım o hata mesajını. bugün aynı komutlarla sms gidiyor.

tekin126 teşekkür ediyorum. Aslında gsm olayına yabancıyım. Bilişim teknolojileri öğretmeniyim ve öğrencilerime düzkalıp bilgi vermeyi pek sevmiyorum. Değişik konular ile ilgilerini çekmeye çalışıyorum. Anladığım kadarıyla gsm ve gps başlı başına bir uzmanlık alanı. inşallah muvaffak oluruz.

merhaba hocam tekrar tebrık edıyorum çok guzel yerınde iş yapıyorsunuz bende emeklı olmadan önce ilk universıtede işe başladığımda sızın gıbı duşunmuştum hem oğrenciye faydam oldu hemde kendımı gelıştırdım şimdı o gunlerı hatırlıyorum ıyıkı yapmışım dıyorum emeklılığımde boş oturmuyorum ufakta olsa iş meşgale oluyor bana son olarak azmın elınden hıçbirşey kurtulmaz insanoğlu azmettımı yapamıyacağı hiç bişey yok bence kolay gelsın allah muvaffak etsın
tekin126 teşekkür ediyorum. Aslında gsm olayına yabancıyım. Bilişim teknolojileri öğretmeniyim ve öğrencilerime düzkalıp bilgi vermeyi pek sevmiyorum. Değişik konular ile ilgilerini çekmeye çalışıyorum. Anladığım kadarıyla gsm ve gps başlı başına bir uzmanlık alanı. inşallah muvaffak oluruz.

ertsen hocam tebrıkler senınle aynı kaderi paylasıyoruz.Takıldıgın yerlerde sor elimden geldıgınce yardımcı olayım ama en ıyı kaynak urun datasheetleri

Forum istatistikleri

Konular
129,470
Kullanıcılar
452,038
Son üye
Dkdjhfjfjfjhfj

Yeni konular

Geri