Hafıza kartı problemi

ergulhakan

Üye
Arkadaşlar merhabalar. Konuyu bu bölümemi açmam gerekiyor bilmiyorum fakat en ilgili bölüm bu olsa gerek. Sorun cep telefonunda kullanılan MMC hafıza kartı. 1 gigabyte ' lık bir kart. Telefonla video çektikten sonra, video kaydediliyor yazarken telefon dondu ve 5 - 10 dakika bekledikten sonra açılmayınca pilini çıkardım :) şimdi hafıza kartındaki resim ve videolara ulaşamıyorum. telefon karta ulaşılamıyor diye hata veriyor. Kartı kart okuyucuya takıp PC den bakmaya çalıştığımda sorunun olduğu gün ve bir önceki gün çekilen görüntüleri açamıyorum. Daha önceden çekilmiş görüntüler normal açılıyor. PC de kitlenmeler oluyor. Görüntülerin olduğu dosyayı başaka bir yere bile kopyalayamıyorum ve dosya üzerine tıkladığım anda donmalar oluyor. Hafız kartını biçimlendirme yapmadım çünkü içindekilerin silineceğinden dolayı kart düzelse bile benim için bir kıymeti yok. Acaba bu dosyaları açabilmemin bir yolu varmı?

Merhaba arkadaşım,
Senin bu sorununun biraz benzerini bir yakınım yaşadı ve bende kartını bazı işlemler yaparak kurtardım. Gerçi biraz zahmeti olan bir çalışma ama yapınca sende memnun kalabilirsin inşallah. Şimdi senin bu MMC hafıza kartını okuyabilecek bir Card Reader cihazına kartını yerleştirip, Nod32 ve de Kaspersky virüs temizleme programları ile derinlemesine analiz yaparak virüs taraması yaptırdığın zaman sonra da kart içinde ulaşmak istediğin verileri görebilmek için şu işlemleri takip etmelisin. Kartın bulunduğu yer "Bilgisayarım" içine gelerek "Hafıza kartı" üzerinde sağ tıklanır ve de "Araştır" denilir. Sonra almak istediiğn verileri görebileceksindir. Eğer ki virüs içerikli bazı verilerin silinmiş ise de senin geride kalanlar umarım işine yarar. Sen bu demiş olduğum şekilde verilerini istediğin bir yere kopyalayıp Hafıza kartını önce bilgisayarında daha sonrada telefonunda biçimlendirip sonra o kopyaladığın verileri tekrar hafıza kartına aktardığında sorunun kalmayacaktır. Umarım başarırsın. Sevgi ve saygılarımla kolay gelsin iyi çalışmalar...

Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Hafıza kartının bozuk olduğu anlaşıldı. Yani gitti görüntüler :)

Merhaba arkadaşım,
Rica ederim. Fakat hafıza kartının bozulmasına üzüldüm. Umarım daha kaliteli bir kart kullanırsın ve de böyle üzülmezsin.
Sevgi ve saygılarımla hoşçakal...

hafıza kartının bozulması senin anlattığın olayla mı olduğunu merak ediyorumm..eğer böyle bozulmuşsa bu hafıza kartının markası ne acaba çok merak ettim...yardımcı olursan sevinirim.yani bi hafıza kartı bu kadar kolay bozulmamalı değilmi...umarım bana katılıyorsunuz...

Merhaba arkadaşlarım,
Hafıza kartları genelde sorun çıkarmazlar fakat bazı durumlara maruz kalırlar ise problemler ve ciddi aksaklıklar çıkarırlar. Diyeceğim o ki sizler hafıza kartlarınızda bazı internetten dosya, program, hada resim gibi verileri kartınıza yükleme yaptığınız zaman kartlar bu verileri düzgün ve sağlıklı şekilde algılayamamakta. Java uygulaması symbian türleri ve de illegal yazılımlar kart içerisinde kimi zaman virüs etkisi yaratmakta. Hafıza kartlarınızı biçimlendirdiğiniz cihazınız telefonunuz olması gereklidir. Bir hafıza kartını başka bir cihaza taktığınızda cihazınız kimliğini tanımamak ve de içerdiği yüklü olan verileri görmekte zorlanacaktır. Sizlere bir tavsiye olarak; Cihazlarınız eğer ki internet erişimine GPRS, Wireless özelliklerine sahip ise kartınıza yükleme yaparken eriştiğiniz adreslerin güvenilir olmasına dikkat ediniz ve yasal olan siteleri kullanınız, kartınıza beğendiğiniz ya da istediğini veriyi de yükler iken de o verininin virüs taşımadığını bilemeyeceğinizden dolayıda her veriyi mümkünse kartınıza yükleme yapmayınız. Sevgi ve saygılarımla hoşçakalın...

Forum istatistikleri

Konular
129,166
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Geri