Haftalık Çalışma Saatiniz Nedir?

Haftada Çalışma Süreniz Kaç Saattir?

• 40 Saat

Oy: 10 16.9%
  • 45 Saat

Oy: 16 27.1%
  • 45-55 Saat arası

Oy: 16 27.1%
  • 55 Saatten fazla

Oy: 17 28.8%

• Kullanılan toplam oy
    59
Cemaatten olmayan bir kimse belediyenin hiçbir kadrosunda iş bulamaz. Bir de böyle bir durum var.

2010 yılında ösym tarafından merkezi alımla 657 li kadrolu olarak istanbul büyükşehir belediyesi istihdam etti. Arkadaşımın bırakın cemaat tarikati abdest almayı bile bilmez.

Bu sırada beni şaşırtan 23 kişiden 6 sı 45 saatte çalışıyor, hani 40 saat olsa tamam derim (yani kamuda çalışıyor) 45 saat demek büyük ihtimal kurumsal büyük firmalarda çalışıyor demek.Vallah tebrik ederim nerde buluyorsunuz o işleri banada yardımcı olun :)

Cemaatten olmayan bir kimse belediyenin hiçbir kadrosunda iş bulamaz. Bir de böyle bir durum var.

Arkadaşım sana 2 cevap vereceğim
1.)Bu yüzden uyarı aldım ama yazmadan edemeyeceğim;
Arkadşım sen önce bir forum kurallarını okuyup mesaj yaz bence
2.)Senin bilmediğin daha çok şey var belediyeyi çok istiyorsan gir cemaate zaten cemaatin hepsi belediyede değil mi zaten yelek87 adlı arkadaş senin cevabını da vermiş

sail14 öncelikle bu tespitin belki A kadrolar için doğru olabilir belki ama hakkıyla iyi puan alıp yelek87 nin de bahsettiği gibi benimde birçok arkadaşım sadece puanıyla 657 olarak atandı yani torpil olmadan ancak;
son yaşanan olaylar iyice gösteriyor ki işin yüksek puan alma kısmınıda bir şekilde ''sızıntıyla'' halledip mülakata gerek olmadan halletme yoluna gidiyorlar.
bu arada yelek87 : ''Arkadaşımın bırakın cemaat tarikati abdest almayı bile bilmez.'' :D

Onu geçelimde ben bu 45 saate taktım, la 45 saat çalışan özel sektör var mıydı? :) bu foruma borusan, siemens ve abb de çalışan arkadaşlar katılıyor demek :cool:

2010 yılında ösym tarafından merkezi alımla 657 li kadrolu olarak istanbul büyükşehir belediyesi istihdam etti. Arkadaşımın bırakın cemaat tarikati abdest almayı bile bilmez.

Bu sırada beni şaşırtan 23 kişiden 6 sı 45 saatte çalışıyor, hani 40 saat olsa tamam derim (yani kamuda çalışıyor) 45 saat demek büyük ihtimal kurumsal büyük firmalarda çalışıyor demek.Vallah tebrik ederim nerde buluyorsunuz o işleri banada yardımcı olun :)

Bugüne dek 7 firmada çalıştım. Çalıştığım son 2 firma kurumsal firma.. Yine son 3 firmada çalışma saati 45 saat. Daha önceki firmalarda da fazla mesai yoktu, ama cumartesi yarım gün çalışıyordum.

bunun haricinde şu anda çalıştığım firmada çalışanların en az %70-80 i mühendisler dahil fazla mesai yapmıyor ve standart haftalık çalışma saati 45 saat.. Geriye kalan ve çoğunluğu mavi yaka olan kısım ise ayda 20 saati geçmemek üzere zaman zaman fazla mesai yapabiliyor. mesailer %100 zamlı.

Benim çalıştığım iş ise işin gereği ve saha çalışmaları da gerektirebildiği için mevcut durumdan faklı olarak zaman zaman yüksek çalışma saatleri olabiliyor. Bu tür durumlarda mesai evden çıkıldığı andan itibaren başlıyor. yolda arabada, uçakta geçen zamanın tamamı fazla mesaiye dahil. Bundan doalyı da maaş zaman zaman ikiye katlanıyor ve de vergi diliminin en sonuna da çok çabuk ulaşılıyor. Dezavantajı ise Kendine ayıracağın zaman azalıyor.

O değilde siemens türk çalıştırıyor mu?
Abarttım mı ki :)

Aman boşverin sail bey niye kendinize zaman ayırasınız çalışıp iş öğrenin kendinizi geliştirin yalnız açıklamanız süper 45 saat+fazla mesai mesailerin birimi saat olmuyor mu acaba :) zaten insani bir şart değildir kendine zaman ayırmak insani şartlar köle giibi çalıştırılıp eve geldiğinde yemek yiyecek halinin bile olmamasıdır

Moderatör tarafında düzenlendi:
%28, 45 saat çalışıyor. Bizde sömürüden bahsediyoruz baksanıza ortama, ya ne diye şantiyede çalışyorsunuz, kendinizi geliştirin girin kurumsal firmalara haftada 45 saat çalışın;)

Forum istatistikleri

Konular
128,842
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Geri