Haftalık Çalışma Saatiniz Nedir?

Haftada Çalışma Süreniz Kaç Saattir?

• 40 Saat

Oy: 10 16.9%
  • 45 Saat

Oy: 16 27.1%
  • 45-55 Saat arası

Oy: 16 27.1%
  • 55 Saatten fazla

Oy: 17 28.8%

• Kullanılan toplam oy
    59
Boşuna kpssye girmişiz zaten kurumsal firmalara girsem 5 saat fazla çalışacak 3 katı maal alacakmışım boşuna sınav ücreti ödedim

benim için sorun yok ben zaten hiç çalışmadım o günde öylesine spor olsun diye girdim sınava sınav ücretini de öylesine yatırdım o gün bir okulun önünden geçiyordum paralarda cüzdana sığmayınca bende bari bir sınava gireyim dedim o günde rastlantı kpss başvuruları varmış müdür de ısrar ediince kıramadık diyeceksiniz değil mi özelde çalışan meslektaşlar

Süper olan kısmını açıklasanız.. fazla mesailer elbette saat.... komik olan nedir..

Yaşım senin forumda yazdığın yaşın 2 katı. Bugüne dek öğreneceğimi öğrendim, kendi konumda da uzmanım. İşlerimin arasında teknik sorunları çözmek kadar, %25 i de öğretmekle, eğitim vermekle geçiyor.

Fazla mesai konusuna gelince, ben bu konudan rahatsız olsam şirket içinde büyük çoğunluğu mesai yapmayan bölümlerden birine geçerdim. Yaptığım işten memnunum.

Bu arada aldığım maaşın yarısını bile vermeyen belediyede neden çalışayım?

Sizce bir foruma ya da sosyal paylaşım sitesine gerçek yaşımı yazar mıyım

Süper olan kısıom ise ankette 45 saati işaretleyip mesaileri katmamanız bunu bir örnekle açıklayayım da daha net görün;
Bir bayana yaşını sorduğumda 20 dedi fakat bayanın 40 yaşında olduğunu bildiğim için nasıl 20 deyince geceleri niye sayıyorsun sen dedi.
Yani siz de niye mesaileri saymıyorsunuz sonuçta o da saat
İkinci bir şey olarak dolu başak boş başak hikayesini okuyun bir
Bir kamu kuruluşu diyerek genelleyerek cevap vereceğim ne kadar maaş aldığınızı bilmiyorum ama siz isterseniz bir kit olan dhmi deki en-root mühendisin maaşına bakın bence bu maaş bu şartlarda çok iyiy belki sizin maaşı bile sollar ama bir farkı var ki oradaki kitlerde çlışanlar kendine zaman ayırıp bilimsel dergileri,mesleki gelişim vb. zaman ayırabiliyor
Not:Yanlış anlamayın kimse kimsenin işini küçümsemiyor fakat bir tek siz kamuda yapılan işleri küçümsüyorsunuz daha bugün bununla ilgili bir yazıyı deneyimli bir büyüğümüz yazdı okuyunda bizim de neler yaptığımız görün sail14

Ankete katılan 29 kişiden 14 ü 45 saatten fazla çalışmıyor? Hiç inandırıcı bir oran değil.

Şu anki katılımcı sayısı 29 buna göre;
Kamuda çalışan arkadaş sayımızın oranı:%20,68
Kurumsal şirkette çalışanların oranı:%27,58
Özel şirkette çalışan(sömürülen) oranı:%17,24
Şantiye vb. şartlarda çalışıp kendini geliştiren köle pardon üyelerin oranı:%34.48

1.)Şantiyeciler,kendi işini kuranlar vb. 55 üstü
2.)Krumsal şirketler 45
3.)Kamu 40
4.)Özelin sömürenleri 45-55 gibi bir sonuç görülüyor tabi sallayan arkadaşlar ve fazla mesaisini saat olarak saymayan arkadaşlar hariç olduğu için bu verilere güvenilemez ve sanırım anket amacına ulaşamadı ve başarısız oldu
Saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…