Hangi İki Yıllık Okulu Okumalıyım?

hknhc

Üye
Herkese selamlar,

küçüklükten bu yana elektronik merakı olan, hep elektronik mühendisi olmak istediği halde kaderin cilvesi sınıf öğretmeni olan bi vatandaşım. Bişiler yapmak, uğraşmak, araştırmak istiyorum. Bu işin okulunu okumadan elektronik bilgisi edinmek zor gibi görünüyor. Elektronik kitaplarından öğrenmek te sanırım işi çözmüyor. Kısacası iki yıllık mekantronik yada elektronik bölümlerinden birini okumak istiyorum.
1- Hangisini okumalıyım?
2- Sakarya üniversitesinde uzaktan eğitim mekantronik bölümü olduğunu okumuştum. Bu okul ile ilgili bilgi edinmek istiyorum. Acaba okusam elektronik işini çözebilir miyim? İstanbulda oturduğumu da ekleyeyim.
3- Mekantronik ve elektronik bölümlerinin puanları nasıl? Bu yaştan sora kazanabilir miyik acaba?
4- Teşekkürler..

hocam elinin altında internet denen bir bilgi deryası var
oradan istediğin bilgiye ulaşırsın diye düşünüyorum ayrıca okulla felan uğraşma bence
guruplar felan vardır onlara üye ol bilgi vardır onlara ulaş bilgi olmadı bilgiyi alabileceğin kişilere ulaşabilirsin ne bilim denize
oltayı at işte mutlaka takılır birşeyler hadi bol şanslar...

hocam okumakla çözülecek iş değildir..azim ve isteğine bağlı olsa gerek..pratik şart

Hocam, ben meslek lisesi elektrikten sonra, 2 yıllık elektronik okudum. Forumumuzda, elektronik konusunda beni 3-5 defa cebinden çıkaracak, diş hekimi üyemiz var. Yani bu iş okumakla değil, sevmekle, uğraşmakla, vakit ayırmakla alakalı.

Uçak bakımı ile ilgili bir bölüm varsa onu oku.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri