hangi programlama dili

selimseyit

Üye
merhaba arkadaşlar. ben İtü kontrol müh. 3. sınıf öğrencisiyim. mezun olduktan sonra hangi alana yöneleceğime henüz karar vermedim. endüstriyel otomasyon yada gömülü sistemler üzerine çalışmayı planlıyorum. c/c++ biliyorum. bunun üzerine sizce hangi programlama dilini öğrenmeliyim? visualbasic mi c# mı yada hangisi? c# sizce söylediğim alanlar için olmazsa olmaz yada bana çok artı katacak bir dil midir? para verip kursa gitmeye değer mi?

Gömülü sistemler için MS Visual C++.
endüstriyel otomasyon için .NET C# yada .NET VB yada Delphi.
Direk Hardware e yönelik verilen kurslara gidip birkaç proje(en az 10) yapmanız size çok artı kazandırır.
Buraya yazıyorum 10 yıl sonra(Eger Kıyamet falan kopmaz ya da ölmezsek) tekrar bu mesajı okuyunca ne olacak çok merak ettim.
(Nostradamus muyum neyim.)

iyi çalışmalar.

programlama dili gerçekleme aracıdır. Önemli olan neyi programlayacağını bilmek. Ben sana kontrol teorisi, Optimal kontrol,intellgent kontrol ve Sayısal yöntemler konularında kendini iyi geliştirmeni tavsiye ederim. Zaten bu konularda uygulama yaparsan bir programlama dili kullanmak zorunda kalırsın. Oda genelde c++,matlab ve c# olabilir. Bunlar çok kullanılır.

Ontrol mühendisi olup neden illa C öğrenmeye çalışıyorsun ki?
Arge yapmaya niyetin varsa C öğren o zaman sorun yok.
Ama kontrol mühendisi olurum diyosan. CoDeSys öğren.

Forum istatistikleri

Konular
129,177
Kullanıcılar
451,529
Son üye
Ramazan Çelikten

Yeni konular

Geri