hareket sensörü arızası

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
pelsan marka 360º hareket sensör var bir defe yayında altında istedediğiniz kadar hareket edin yanmıyo aradan zaman gecinde tekrar yanıyor bazende tekrar yanıyo ben arızasını çözemedim arkadaşlar nerde olabilir arızası sensör gündüze ayarlı ve yakma zamadına 10-15sn

sayın korkmaz_design

bizde geçenlerde pelsan marka sensörlü halojen projektör aldık, yerine takmadan herşeyi ayarladık sorun yoktu yerine taktıktan sonra sensör tam anlamıyla sapıttı :) . ne yaptıysak ayar tutmadı ben pelsan markasına pek güvenmiyorum açıkcası...

giriştedeki 6 tane de problem yok ama o sensörde problem var pelsan ama sensör cin malı

Arkadaşlar !
Marka vermekten çekindiğim için şimdiye kadar hareket sensörü markası vermekten çekinmiştim. Ama görüyorum ki bozuk mal markası verebiliyoruz.
Paramız çin'e gitmesin arkadaşlar. na-de marka sensörler çok iyi. Bir yıldır kullanıyorum çok memnunum. Kendi malımız.

Şefim aslında benim pelsan la bi sorunum yok marka vermemdeki sebeb eğer elektronik bir sorun varsa ve klasik arızaları belki vardır diye verdim ama diğer 6 tane çok rahat çalışıyo 1 yıldan fazla oldu takalı (ama o sensörde bi şey var ;D )

ayarlarında sorun yok diyorsanız( mesela kendi ışığından etkilenir) içini açıp elektrolitik kondansatörleri değiştirin.Diot ve transistör varsa kontrol edin.Yine olmazsa en yakın yetkili çöplüğe atın :) çünkü o tip cihazlar biraz garip yapılıyor.Benim çektiğim tesisatlara benziyor,karman çorman.Tamiri zor oluyor ve yenisi de çok pahalı olmadığından değimiyor.Bu arada lehimleri tazelemek te çözüm olabilir.

Sn.ŞEF ,NA-DE nin sensörünün yerli olduğuna eminmisiniz.Ben piyasadaki iyi kötü ucuz sensörlerin tamamının Çin malı olduğunu sanıyorum.Ucuz dan kastım steinel gibi batı menşeili ürünlerin haricinde olanlardır.Başka bir arkadaşın da belittiği gibi lehimleri tazelenebilir.Onun dışında bir şeyler yapmaya değmez.Ayrıca Pelsan ürünü değiştirir.Çin malı sensörlerin birbirinden pek farkı yok.Markası ne olursa olsun.şunuda unutmayalım,Çinliler olmasa ,batı menşeili sensörler çok pahalı olduğundan ülkemizde bu kadar yaygın olarak her yere sensör takamazdık.Yerli ama gerçekten yerli üreticiler varsa tabiki desteklemeliyiz.

pazartesi gidip yenisini almak lazım ama o sensörün içini deşicem ( düştüm onun yüzünden ya ::) ) intikamım acı olucak ;D

Sn.korkmaz_design ,bütün firmalar bunları hiç sorunsuz yenisi ile değiştiriyor.Yinede deşecekseniz siz bilirsiniz.kolay gelsin...

Sn.ŞEF ,NA-DE nin sensörünün yerli olduğuna eminmisiniz.Ben piyasadaki iyi kötü ucuz sensörlerin tamamının Çin malı olduğunu sanıyorum.....

NA-DE sensörleri kesinlikle %100 yerli malıdır.hatta bunu yerli üretici olarak yapan ilk firmadır.ve emin olun pelsanla kıyas kabul etmez.bizzat fabrikasında gördüğüm için bu kadar emin konusabiliyorum.sensörü asma tavan da yada hava akımı olan bir yerde kullandıysanız lens ile göz arasına giren hava sensörün tüm çalısmasını bozabiliyor.aynı problemi biz NA-DE sensörlerinde yasadık.firma bu konuya hemen çözüm buldu.plastik bir parcayla bahsettiğim yere hava girmesini engellediler.bi dahada aynı problemi yasamadık...ama tabiki ne oldugunu anlayamadıgımız bir cok problem le de karsılasdık...eger sensör dijitalse içinde kullandıkları mikroişlemcinin bazı ayakları oksitlenebiliyomus...fabrikadaki üretim safhasında yada daha sonra bulunduğu ortamdaki kosullardan kaynaklanabiliyomus.sizinkide sanırım öyle birşey...kesin cözüm birebir degişim yapmak tabiki...

Forum istatistikleri

Konular
129,100
Kullanıcılar
451,410
Son üye
aeguney

Yeni konular

Geri