harici harddisk

arkadaşlar harici harddisk alırken ana kartın desteklediği kadar almak lazımmış doğrumu yoksa iş yapmaz felan diyolar aslı varmı mesala anakart 500gb destekliyosa biz 1,5 tb harici alsak dahili harddiski yani 500 gb ı 3 kere doldurup 1,5 tb a aktaramazmayız yani her 500 de bir aktarım olmazmı nelere dikkat etmek lazım yardım edermisiniz bide birrde500 destekliyosa ama içinde 250 takılysa ben hariciyide 250alıp toplam 500 ümü yakalamalıyım ...

harici harddisk alırken pc özelliklerine dikkat etmesende sorun olmaz tek dikkat etmen gereken şey alacagın harddisk tir benim tavsiyem havalandırması. Fanlı yada bol delikli birşeyler almaya bak iyi çalışmalar.

3-5 katı felan büyük alsam sorun çıkmaz yani öylemi

biraz daha bilgi yokmu acaba yanlış bişe almayalım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence en güzeli bunu satın almak istediğiniz yere gidip konusun onlar en sağlıklı bilgiyi verirler..
Bilgisayarınzın özelliklerini anlatın
Nerde kullancanızı ,niçin kullancanızı ,neden ve nasıl birşey istediğinizi anlatın..

Ben bilgisayarıma 350 gigabyte dan fazlasını koyamıorum mesela.
Özet olarak satın alcağınız yerdeki kişi işin uzmanıdır zaten , hdd almaya gitmişken orda konusun :)

İyi forumlar.

şimdi bulunduğumuz çevrede pahalı internette 3 katı kapasiteli ve markalısı daha ucuz onun için intertten düşünüyoz onlara sorsam adam satmak için olur der belkide

Ben işlemciye bağlı diye biliyorum.Daha önce 500GB'lık bir harici harddiski masaüstü PC'de doldurduk, özellikleri ondan daha düşük olan laptop hard diski okuyamadı.

celeron 1700 256mb ramim var 1tb western digital aldım gayet te memnunum
benm pc den eski değildir senin pc :)

celeron 1700 256mb ramim var 1tb western digital aldım gayet te memnunum
benm pc den eski değildir senin pc :)

Yalnız şöyle bir durum var normalde okuyor yani içi fazla dolu değilken.Ancak epeyce doldurup tekrar bağlayınca okumadı.Benim bildiğim her işlemcinin okuyabileceği bellek miktarının bir üst sınırı var.Mesela Pentium 3 işlemcilerde 64GB olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,953
Kullanıcılar
451,144
Son üye
SudeN1903

Yeni konular

Geri