Hastaneye hormonik filtre kullanmamız gerektiği bildirildi.

slm arkadaşlar ben mkü araştırma hastanesinde çalışıyorum biz hastaneye hormonik filtre kullanmamız gerektiği bildirildi.bu hormonik filtreler gereklimidir.hastemizde ara ara anlık elektrik kesindisi meydana geliyor saniyelik özel trafomuz var sbebi ne olabilir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hocam bu gereklilik, harmonik ölçer analizörler vasıtasıyla ölçüm neticesinde ortaya çıktıysa ki kimse kafasından böyle bir cümle kullanmaz, gereklidir. Nedenini forum da arattırarak bulabilirsiniz. Kompanzasyon firmaları ile irtibata geçmeniz soru işaretlerinizi giderecek ve hemen sisteminize harmonik önleyicileri takacağınızı sanıyorum ;)

hastanelerde tıbbı cihazlar ve bunlara ait ups ler şebekeye harmonikler verirler mevcut kompanzasyonunuz harmonik filtreli değil ise kondansatör grupları sık sık arıza yaparlar bu nedenle gerekli analizleri yaptırıp ona göre harmonik filtreler koydurmanız gerekir aksi halde şalterlerinizde zaman zamn nedensiz açmalar yaşarsınız ve kompanzasyonunuz zara görebilir

Kaçıncı harmonik var?

Arkadaşlar slm bir sorum olacak tedaş ın kesmiş olduğu faturalarda aktif enerji alınıyor. endüktif ve kapasitif enerji tüketimleride alınıyormu.endüktif ve kapasitif cezaya girmiyor.bu durumda endüktif ve kapasitif tüketimleri hesaplanıyormu

Arkadaşlar slm bir sorum olacak tedaş ın kesmiş olduğu faturalarda aktif enerji alınıyor. endüktif ve kapasitif enerji tüketimleride alınıyormu.endüktif ve kapasitif cezaya girmiyor.bu durumda endüktif ve kapasitif tüketimleri hesaplanıyormu

Tüketim hesaplanır ama bedel çıkarılmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,858
Kullanıcılar
450,971
Son üye
cemgurel

Yeni konular

Geri