HAVUZ AYDINLATMASI...

HERKESE MERHABALA

Arkadaşlar 2mt uzunluğu 2mt eni olan bir süs havuzumuz var.havuzu renkleri değişen ampullerle aydınlatmak istiyorum.havuzun iç kısmındaki köşelerine sıva üstü 4 adet rgb ampul yerleştirmek istiyorum.şuan havuzun kalıbı yapılmış durumda, ben dört köşenin rgb ampullerinin sıva altı borularını yerlerine bıraktım.havuz kenarına bir adet boş pano yerleştirdim.sıva altı boruları boş panoya kadar getirdim.

daha önce böyle bir bağlantı yapmadım.ama anladığım kadarıyla 4 adet lambadan panoya 4x0.75 ttr kablo çekmem gerekecek.yine panoya 220 ac besleme kablosu getirmem gerekecek.ac voltajı hem düşürüp sonrada köprü diyotla dc çevirmem gerekiyor.dc voltajla modülü besleyip, modul çıkışınıda bahsettiğim lambalara vermem gerekiyor.

sevgili arkadaşlar bilmediğim bir konu bu.lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz. çok teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
129,204
Kullanıcılar
451,569
Son üye
ergin.

Yeni konular

Geri