Hidrofor kablosunun aşırı ısınması ve prizi yakması

Bizimki neredeyse 1-2 senede bir membranı değiştiriyoruz. Önce usta çağırıyorduk, sonra işi kaptık 100-150 TL'ye satın alıp değiştiriyoruz. Sonra da hava basıyoruz, o kısım biraz tecrübe ve bilgi gerektiriyor. Hava basıncı düşükse suyu verir vermez tekrar yırtılması işten bile değil!
Yedek su deposu olayını tam anlamadım. Hidrofor sık sık devreye girmesin diye bu yedek depo ile rezerv su hacmi mi artırılıyor?
Yok hocam. Herhangi bir su kesintisinde önceden oraya yedeklenmiş suyu kullanıyoruz. 3-4 gün götürüyor o depo. Şuan hidrofor çalışmıyor ama depodaki su sayesinde ihtiyaçlarımızı görüyoruz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Fiş paslanmış mı bana mı öyle geliyor? Cihaz nemli bir ortamda mı çalışıyor? Paslanan/oksitlenen fişlerin direnci artar ve ısınmaya neden olur.

Elektrik bağlantılarını neme karşı koruyun ve ekli kablo kullanmamaya çalışın.

Son düzenleme:
Fiş paslanmış mı bana mı öyle geliyor? Cihaz nemli bir ortamda mı çalışıyor? Paslanan/oksitlenen fişlerin direnci artar ve ısınmaya neden olur.

Fiş komple yandığı için öyle gözüküyor. Onu koparıp yeni fiş taktım.

Sistemde koruma adına ürün yok mu ? ( pano )
Tüm hidrofor sisteminindeki kablo kesit hesabı yapılarak tüm kablolarının değişimi eksiz direk bağlantısı .

Bağlantısı yapılacak yerin öncesi tesisat kablolarınında önemi ?

Kablo yaşlanmıştır .
Siğorta nötr kesmeli amper ve özellikleri ? .Sistemde kaçak akım röleleri pano ürünleri ?

İşten anlayan elektrikci bulmanızda yarar vardır .

Yok hocam. Herhangi bir su kesintisinde önceden oraya yedeklenmiş suyu kullanıyoruz. 3-4 gün götürüyor o depo. Şuan hidrofor çalışmıyor ama depodaki su sayesinde ihtiyaçlarımızı görüyoruz.
İyi fikirmiş, hem su yokken elektrik de kesik olduğunda da su kullanılabilir. Sadece üst katlarda su basıncı düşük olur.

Genelde bina bodrum katlarında olduğundan nemli, rutubetli ortamda oksitlenme kaçınılmaz. 23 senedir bizde bu tür bir sorun olmadı.

Forum istatistikleri

Konular
129,115
Kullanıcılar
451,445
Son üye
nozturk16

Yeni konular

Geri