Hidrofor kablosunun aşırı ısınması ve prizi yakması

Susuz kalınca .
Yakında sizi yönetici yaparlar .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ....
Aman aman uzak dursun.😂😂 Yaklaşık 15 yıldır bu apartmandayım. Yönetici ve Kapıcı açısından talihsiz maalesef. Vicdanım el vermiyor yine de uğraşıyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Aman aman uzak dursun.😂😂 Yaklaşık 15 yıldır bu apartmandayım. Yönetici ve Kapıcı açısından talihsiz maalesef. Vicdanım el vermiyor yine de uğraşıyorum.
bazen elinden gelen her işi kendine saklayacaksın. sonra sende benim gibi komşunun işlerini bedavaya yaparsın. mutfak eviyesinin altındaki flexi hortum kopmuş, ofisi su basmış, yerdeki uzatmalardan elektrik sistemi ve bilgisayarlar çökmüş. gürültüye sese gittim, banyodan su tahliye edilsin diye eşik mermerini söktüm, fleksi hortumu hem sıcak hem soğuk olarak yeniledim, elektrik sistemini çalışır hale getirdim, ıslanıp yanan adaptörleri yeniledim. tüm iş bittikten sonra banyo eşiğini yerine silikonla yapıştırdım ve kocaman bir teşekkür aldım. (yalan yok alınan malzemelerin parasını ve git gel yaptığım yol paramı ödedi)
komşular ne işe yarar değil mi?

Sen yapmazsan ben yapmazsam kim yapacak bu işleri. Uzun yıllar bu yöneticilik üzerimde kaldı. Birkaç senedir de diğer komşuya yardımcılık yapıyorum. Diğer sakinler de sanki babalarının bedava uşağı gibi yöneticiden hizmet beklerler! Sakince iyi tarafından bakınca, bir yerde yapılan her iş aynı zamanda kendi işimiz.;)

bazen elinden gelen her işi kendine saklayacaksın. sonra sende benim gibi komşunun işlerini bedavaya yaparsın. mutfak eviyesinin altındaki flexi hortum kopmuş, ofisi su basmış, yerdeki uzatmalardan elektrik sistemi ve bilgisayarlar çökmüş. gürültüye sese gittim, banyodan su tahliye edilsin diye eşik mermerini söktüm, fleksi hortumu hem sıcak hem soğuk olarak yeniledim, elektrik sistemini çalışır hale getirdim, ıslanıp yanan adaptörleri yeniledim. tüm iş bittikten sonra banyo eşiğini yerine silikonla yapıştırdım ve kocaman bir teşekkür aldım. (yalan yok alınan malzemelerin parasını ve git gel yaptığım yol paramı ödedi)
komşular ne işe yarar değil mi?
Keşke sizin gibi bir komşum olsaydı Değerli Ustam😂. Şaka bir yana(Sizin gibi komşu tabi ki isterim bu şaka değil ☺️) bizimki normal bir apartman değil. Komşuluk ilişkileri bile kötü. O yüzden nefret ettim apartman dairelerinden, müstakil gibisi var mı... Ben Elektrik bölümü mezunuyum uğraşmaya uğraşmaya çoğu şeyi unutmuşum. Buna rağmen içimdeki merak beni rahat bırakmıyor. Bu olay bile içimde ukte kaldı, çözemediğim için. Ama dediğiniz gibi bazen kendinize saklamanız gerekiyor. Keşke sizin gibi komşular olsaydı da herkes elinden geleni yapsaydı ama yok. Günü çıkarsın yeter bunlar için. Ha işsizim maddi imkanım olsa yine gider kabloları yenileyip, buradaki ustaların dediklerini uygularım ama işte o da yok.
Sen yapmazsan ben yapmazsam kim yapacak bu işleri. Uzun yıllar bu yöneticilik üzerimde kaldı. Birkaç senedir de diğer komşuya yardımcılık yapıyorum. Diğer sakinler de sanki babalarının bedava uşağı gibi yöneticiden hizmet beklerler! Sakince iyi tarafından bakınca, bir yerde yapılan her iş aynı zamanda kendi işimiz.;)
Değerli Ustam haklısınız da boşuna ev alma komşu al dememişler. Bizimkiler de bu atasözünün kaynağı işte. Kimse elini atmıyor ki. Dediğiniz gibi iyi tarafı o işin çözümü bize de dokunuyor. Ama kimse el atmayınca da insanın canı sıkılıyor.

biz denizciyiz/ balıkçıyız en kötü huyumuz bu, ihtiyacı olana yardım ederiz. tüm denizcilere selam olsun.

Forum istatistikleri

Konular
129,122
Kullanıcılar
451,452
Son üye
Besaxczm

Yeni konular

Geri