iç yıldırımlık hakkında?

smlls06

Üye
iç yıldırımlık yani surge protection devices hakkında burdakı hocalarımın uzman arkadaslarımın bana yardım edeceğine inanıyorum..
iç yıldırımlar hakkında teknik bilgiye ihtiyacım war ama adam akıllı bilgiye.
seçimi nasıl yapılır, çalışma prensibi bağlatı şemaları gibi bilgilere ihtiyacım war. yardımlarını beklıyorum şimdiden tskler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
analizör cok tskler ama daha açıklayıcı bilgilere nasıl ulasabilirim? yani ben bu sistemde seçimi nasıl yapmalıyım bunun hesaplaması war mıdır? iç yapısı nasıldır? çalışma mantığı nasıldır??

Hangi firma ürünlerine ilgileniyor iseniz,onların dokümanından istifade etmenizde yarar var.
Ana prensip olarak IT,TT,TNS,TNC,TNSC vs. gibi olmalka beraber,ayrıntıya girmeniz halin-
de onlarca çeşitle karşılacaksınız ve her birinin özellikleri farklıdır.Leutron,Phoenix,Obo,Deh-
ne,Merlin Gerin,Legrand vs gibi firma kataloglarını incelemenizde yarar var.İç yıldırımlık ko-
nusu,hassas bir konu olduğu için,orijinal firmaların görünün de alınması yararlı olacaktır.Le-
utron adresinden,faydalı dokümanlara ulaşabileceğinizi tahmin ediyorum.Ürünler ve çözümler,
firmalara göre farklılık göstermektedir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bir su kuyusundan su basan motor panosunda yıldırım çaktığı zaman seviye rolesini bozuyor, bunu nasıl önleyebilrim.Yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Panonuza,B+C tipi ( TT tip ) darbe koruyucu koyup,çok iyi bir topraklama yapmanız halin,
de,sorununuz kalmaması gerekir.Şebekeye bağlı olduğunuz nokta,trafodan uzakta ise,B+C+D tipi ( TT tip ) koymanız sorununuzu kökten halleder.

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,170
Son üye
emrahyuce

Yeni konular

Geri