Iki hane arası iletişim

zodehala

Üye
70mt ara ile iki ev var

1.ev de internet var bu evden access point ile 100mt ye kadar interneti gönderebiliyorum fakat benim istediğim 2.evde bu interneti alıp kablolu (cat5) ile bazı cihaalar bağlamak
yani wireless bağlantıyı kabloluya çevirmek istiyorum

bunu en az cihaz ile nasıl yaparım. mesela 2.evde bridge moddda modem tek başına yeter mi yetmez ise nasıl yapmalıyım

İkinci evdeki alıcı modem/repeater/access pointin port çıkışları zaten aynı zamanda kablolu internet de verir.

Hatta ihtiyaca göre switch ile çoğaltılarak da kullanılabilir.

İkinci evdeki alıcı modem/repeater/access pointin port çıkışları zaten aynı zamanda kablolu internet de verir.

Hatta ihtiyaca göre switch ile çoğaltılarak da kullanılabilir.
yani gelen sinyali modem ile alıp kablolara dağıtabilirmiyim ?

benim bildiğim modemler vericidir alıcı değil (yanlış mı biliyorum ?)

1.Evdeki modemin ethernet çıkışlarından birine güzelce kaliteli (!) bir cat6 kablo hazırlayıp, 2.evdeki modemin wan ethernet portuna girin ve gelen interneti ister kablolu ister kablosuz dağıtın (her iki evde de).
Modemlerin marka/model ve arka port görselleri olursa daha iyi olurdu.

Şöyle yapabilirsiniz

Birinci evdeki internet sinyali, ikinci eve konulacak "Wi-Fi Repeater" veya "Range Extender" tarafından alınır.
"Ethernet Switch", birden fazla kablolu cihazı aynı ağa bağlar.

Aslında bu ürünlerde "Multi Lan Port" olanları vardır, benim gördüğüm iki Lan portu olan:

https://www.amazon.com/Extender-Wireless-Repeater-Internet-Ethernet/dp/B099PYDKLT?th=1

Veya, tırnak içindekileri Google da aratabilirsiniz

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…