iki swiçle yol verme

ynsbrdn

Üye
merhabalar iki tane sviç anahtarla 380 motoru ters düz nasıl çalıştırabilirim ??

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaş öle bir soruki, cevap versem cevapladıgın konu bumu dıyecekler veya diyeceğim.Vermesem yardımcı oalmadım dıyeceğim. KOntaktörle calıstırlan enversör yol verme düzeneği yapıp, kontaktörlerın bpbın ayagına siviclerin her birini seri bağlayın. Kaşık verdık, sız pılavı nasıl yersınız bılemem..

Muhendıs arkadasım, arkadas soruda sıvıcle nasıl kumanda ederım dıyor.Sız pako şarteleden bahsedıyorsunuz, lımıt siviç pako şartelde naıl kullanılır....
abi motoru düz ve ters olarak çalıştırmak istiyor olarak algıladım soruyu siz nasıl algıladınız anlayabildinizmi?

abi motoru düz ve ters olarak çalıştırmak istiyor olarak algıladım soruyu siz nasıl algıladınız anlayabildinizmi?
Sanırım ileri geri kumanda devresi olan bir motor düz bir istikamette ileri geri hareket yapıyor. Limit noktalarına geldiğinde değdiği sviçle hareket yönünün değişip geri gelmesi isteniyor. Herhalde stopa basıldığında da bu döngü duracak......

Yok elinde iki tane sviçden başka bir eleman yoksa bunu en kolay sürücü ile yaparsın herhalde.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…