Ilginç sinyal yok veya var oluşu

ustalara selamlar..
apartmanda, salonda ayrı hatla çekilmiş 3 piriz var.2 piriz yanında uydu anten kablo çıkışları (buat) var. fark etmez sekilde uydu sinyal çıkışından uydu alıcıya sinyal girişi bağlantısini yapıyorum(anten kablosunu takiyorum).Tv ve uydu alıcı elektriğini bu 2 pirize takinca (elektrik verince) uydu sinyalleri yok oluyor.Tv izleyemiyorum, sinyal yok durumuna geçiyor. 3. girişe takınca sorunsuz TV yi izliyorum.bu 3. piriz yanında uydu kablo çıkışı yok... Elektrik pirizleri merkezi uydu bağlantısini nasıl etkiliyor.?
ustalara selamlar..
apartmanda, salonda ayrı hatla çekilmiş 3 piriz var.2 piriz yanında uydu anten kablo çıkışları (buat) var. fark etmez sekilde uydu sinyal çıkışından uydu alıcıya sinyal girişi bağlantısini yapıyorum(anten kablosunu takiyorum).Tv ve uydu alıcı elektriğini bu 2 pirize takinca (elektrik verince) uydu sinyalleri yok oluyor.Tv izleyemiyorum, sinyal yok durumuna geçiyor. 3. girişe takınca sorunsuz TV yi izliyorum.bu 3. piriz yanında uydu kablo çıkışı yok... Elektrik pirizleri merkezi uydu bağlantısini nasıl etkiliyor.?
resim 1 ve 2 deki pirizden TV ve uydu alıcı fişini takınca TV izlenmiyor,sinyal yok diyor..ancak 3. resimdeki gibi pirize takınca TV izleniyor..

Ekli dosyalar

• 17237943488453866362754356678850.jpg
    17237943488453866362754356678850.jpg
    183.7 KB · Görüntüleme: 8
  • 17237943733628457752336539681831.jpg
    17237943733628457752336539681831.jpg
    161.6 KB · Görüntüleme: 7
  • 17237943840446622372759870578810.jpg
    17237943840446622372759870578810.jpg
    59.8 KB · Görüntüleme: 7
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Priz ve anten bağlantılarında temassızlık var, kontrol edilmeli.

Son düzenleme:
Bu sorun yeni mi başladı hep var mıydı? Eve yeni mi taşındınız?

Eğer bağlantılarda bir sorun yoksa, uydu sinyali elektrik hattından etkileniyor gibi görünüyor.

Sorun yaşadığınız prizlere uydu kablosu takılıyken farklı tipte cihazlar (ütü, saç kurutma, laptopa takılı şarj cihazı) takarak dener misiniz? (Uydu ve tv sorunsuz bir prizden beslenecek)

Son düzenleme:

Eğer bağlantılarda bir sorun yoksa, uydu sinyali elektrik hattından etkileniyor gibi görünüyor.

Sorun yaşadığınız prizlere uydu kablosu takılıyken farklı tipte cihazlar (ütü, saç kurutma, laptopa takılı şarj cihazı) takarak dener misiniz? (Uydu ve tv sorunsuz bir prizden beslenecek)
başka pirizlerde fırın ütü vs gibi taktım,yine sinyal vermiyor o 2 piriz...yanında uydu kablosu olmayan nerden elektrik alsam sinyal gitmiyor.anca bu yanında uydu kablosu olan pirizlerde sorun cikariyor
Priz bağlantılarında temassızlık var, kontrol edilmeli.
kontrol ettim piriz elekrik kabloları sıkı sıkı vidalanmis temassizlik vs gibi sorunları yok

eskiden merkezi dağıtımda 2 uydu kablosu gelmiş ve 2 şerli paralel dağıtım yapmışlar ,2 uydu kablosu 4 uydu buatina dağıtılmış...mutfak TV açıkken salon TV bazı kanallar yoktu.,,ve uğraşırken uyduyu düşürdüm yeni merkezi dahitima uyumlu uydu alıcı aldım..ve bu paralel bağlantıları uydu kablolarını t konnektör ile ayırdım...şimdi mutfak TV ve salon TV tüm kanallar var .ancak salon da resimdeki 2 piriz yanında uydu buat var..orda ki pirizleri kullanınca uydu yayıni yok...3.resimdeki uydu buat olmayan piriz kullanırsam sinyal geliyor..

mutfakta da TV var.ordada piriz ve uydu kablo kutusu bir.orda uydu verici ve TV buraya bağlı ana sinyal kesilmiyor .sorun salonda salonda 1 piriz bir uydu kablolu kutu,ve,2 pirizli yanında uydu kablolu kutu ve birtanede sadece piriz kutusu var .
salonda uydulu pirizlerden herhangibirinden den elektrek alınca sinyal yok oluyor ama tekli sade pirizden elektrik alınca TV izleniyor sinyal geliyor ...mutfakta bu sorun yok..
dediğinizde denedim fırın,ütü ve mutfak TV si de çalıştırdım ama sorun aynı..
Priz bağlantılarında temassızlık var, kontrol edilmeli.
uydu kablo pirizlerinide kontrol ettim onlarda da boslukngevseme vs yok,
dogru bağlanmış sağlam, hatta uclari yeniden bağladım.

Son düzenleme:
Tekrar tekrar okudum yazdıklarınızı anlamıyorum.

Nasıl sorun çıkmıyorsa o şekilde kullanın geçin o zaman.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,098
Kullanıcılar
451,407
Son üye
arda55

Yeni konular

Geri