invertör yardım

basic

Üye
saygıdeğer ustalar birkaç surum olacak

burada yağışlı havalarda elektirikler kesilince 2 - 3 saat gelmiyor elimde 2 adet 105 A ak var bunlara şarz aleti ve invertör alsam?

çalışmasını istediğim
1 kombi
2 birkaç ampul (tasarruflu)
3 televizyon ve receiver

kaç amper invertör almam gerekir ?
şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hiç kendini üzme 1 det 3 kw kesitisiz güç kaynağı sorunu tahminim çözer

arkadaşlar invertör sorununu hallettimşu an elektrikler kesilince sigortaları kapatıp prize takıyorum şu ana kadar 2 saat problemsiz çalışıtı.
acaba elektrik kesilince otomatik olarak devreye geçirecek sistem nası yapabilirim?

Röle kullanarak yapabilirsin.

2 adet kontaktör kullanarak yapabilirsiniz.
1. kontaktör Şebeke, 2. kontaktör invertör için. Bu durumda daire sigortalarına gelen hem faz, hem de nötürü kontaktörün kontaklarından geçirmelisin.
Aynı şekilde invertör fazını ve nötürünü 2. kontaktörün kontaklarından geçirmelisin.
Şebeke kontaktörün bobinini şebeke fazından beslerken invertör kontaktörünün kapalı kontağından geçir.
Aynı şekilde invertör kontaktörünün bobinini şebeke kontaktörün kapalı kontağından geçir.

Aldığın invertör kaç w. tam sinüsmü ve fiyatı ne kadar acaba.

Hocam elektriği eve direkt vermek istemiyor sanırım arkadaş.Sadece otomatik devreye girsin istiyor.

Sayın alpernbugra !
İyi ya işte, bende öyle anlattım. Normalde şebeke varken şebekeden besleniyor.
Şebeke kesilince şebeke kontaktörü devreden çıkacaktır. Hazır kıta bekleyen invertör çıkışıda hemen devreye girecek ve evi besleyecek. Bu arada geçen zaman bir kontaktörün devreden çıkıp, diğerinin devreye gireceği kadardır. Yani bir saniye bile değil.

Hocam siz gene benim anlatmak istediğim şeyi anlamadınız.Benim anladığım kadarıyla invertör evi beslemeyecek invertör çıkışını arkadaş kendisi bir yerlere bağlayacak.Bende yanlış anlamış olabilirim.

Bakın burada diyorki " elektrikler kesilince sigortaları kapatıp prize takıyorum "
Ben bundan şunu anlıyorum ;
Elektrik kesilince sigortaları kapatıyorum (ki elektrik geldiğinde çakışmasın diye) invertör elektriğini prizden eve dağıtım yapıyorum.
Bu prize tak çıkar olayından kurtulmak için nasıl otomatik yapabilirim diye soruyor. Veya ben öyle anladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…