invertör yardım

bugün gazcılara gittim sormadığım dükkan kalmadı 12 v kontaktör bulamadım.
24 v 110 v ve 220 v var diyorlar bu 12 v kontaktör işi yatar herhalde.
bu konuda bir öneriniz olacakmı acaba.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Gazcılar dediğiniz, Bursada elektrik malzemeleri satılan yer galiba. Birde internetten İstanbulda aramayı deneyin derim. Şu an aklıma başka seçenek gelmiyor.

bugün gazcılara gittim sormadığım dükkan kalmadı 12 v kontaktör bulamadım.
24 v 110 v ve 220 v var diyorlar bu 12 v kontaktör işi yatar herhalde.
bu konuda bir öneriniz olacakmı acaba.

kontaktörün içindeki bobin spir tel sayısı arttırıp azaltarak bobin çektirme gerilimini ayarlayabilirsiniz,

Sayın yunusx ustam !
Arkadaşın kullanacağı kontaktör 12 v.dc. olmak zorunda. Çünkü akü ile beslenecek.
Ac. kontaktör ile dc. kontaktör bobin gerilimleri farklı. Onun için sipir sayısı ile oynamak çözüm değil. Bilgiler için gene de teşekkürler.

ustam 12 v kontaktör bulamadım
bunun yerine röle al dediler
220 v kontaktörle 12 v röleyi nası koordine edebilirim acaba
yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler

rölenin kontakları yetersiz kalabilir o yüzden büyük bir röle almalısın , çekeceğin akımı taşıyacak kadar, yine ŞEF'in anlattığı şekilde bağlantı yapabilirsin çünkü röle ve kontaktör aynı çalışma şekline ve aynı özelliklere sahiptir sadece daha büyük güçler için kontaktörler kullanılır daha küçük işlerde ise role.. saygılar

Benim aklıma en son solid state röle geliyor, ama kumanda ve çıkış gerilimlerini çok iyi bilmiyorum. Ayrıca üzerinde yardımcı kapalı kontak varmı emin değilim. Şimdiye kadar hiç kullanmadım. Kullanan veya bu röleyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler.

ustam 12 v kontaktör bulamadım
bunun yerine röle al dediler
220 v kontaktörle 12 v röleyi nası koordine edebilirim acaba
yardımlarınızı bekliyorum
teşekkürler
12dc bobinli,Ac güç kontaktörü bulunmakta.Katalog linkini incelediğinizde bulabilirsiniz. http://www.gesanelektrik.com.tr/listeler/HYUNDAI.pdf

--------------------------------------------------------------------------------------------

Benim aklıma en son solid state röle geliyor, ama kumanda ve çıkış gerilimlerini çok iyi bilmiyorum. Ayrıca üzerinde yardımcı kapalı kontak varmı emin değilim. Şimdiye kadar hiç kullanmadım. Kullanan veya bu röleyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler.
solid state röleler 5dc-30dc arasında çalışmakta.Ancak yardımcı kontakları bulunmamaktadır.

slm arkadaslar inverter hakkında bir sorum olacaktı
koselli marka 300 watlık bir invertor aldım 12 lik akuler için inverteri aküye direk bagladgım zaman inverter ile akü arasındaki baglantı kablolarında bulunan sigortalar içinde yanıklar olusuyor sebebi nedir

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Geri