inverter girilen motor bilgileri

arkadaşlar basit bi inverter yapmaya çalışıyorum ama invertere girilen motor bilgileri hakkında pek bi bilgim yok girdiğimiz degerlerin kendi arasında yaptığı matematiksel işlemleri bilen varsa yardımcı olabilirmi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Selamün Aleyküm
Bu konu benimde aklımdan geçiyor. Fakat hobi seviyesi çalışmalarla çok uzun vadede hayata geçecek gibi duruyor.
Kapsamlı araştırma gerekiyor
Öncelikle MCU larla bunu yapmak mümkün ve ekonomik. Siz ne düşünüyorsunuz ?
3 faz asenkron sürücüden bahsediyorsak; farklı markaların mevcut yapılarında olay yüzeysel olarak;
AC380 volt 3faz köprü diyot ile DC 380 e çevirilir.
Kapasitör yardımı ile takriben 520 - 550 volt DC üretilir.biz 528 diyelim
elde ettiğimiz 528 volt kullanılarak sırasıyla CPU, IGBT source chip ve IGBT tarafından; yıldız bağlı bobinler uyartılır.
Yıldız bobinler için popüler 3 farklı uyartım metodu var.
Pahali sürücüler bunların seçimi ile ilgili opsiyon bile sağlar.
Açıkçası ben işin bu kısmındayım.
bobin uyartım modellemeleri motor etiket değerlerini direkt olarak işlemlerde kullanır ve duruma göre tetikleme sayesinde kaynak 528v bobinler üzerinde 100v ile 500 volt arasında ölçülür.
Bu metodları henüz çözebilmiş değilim.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama benim bu projeyi biraz daha askıya almam gerekicek galiba en azından yeterli arge destğini bulana kadar

Askıya almak demeyelim de biraz yavaş lattık diyelim. Zira bu tür konularda sonuca ulaşmak için sabırla sebaat etmek gerekir. Hoş zaten sabırsız insanlar elektroniği meslek edinemezler ya zaten:) Benimkide laf işte. :p
arşivimi kurcalarken buldum. incelemeye değer.

Ekli dosyalar

• PicProje e-dergi sayı2 hiz-kontrol-uniteleri-suruculer-ve-motorlar Yazar Aykut YILMAZ.rar
    382.7 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,548
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Geri