IR alici devresi yardim...

Diploma odevim icin sectigim bir ir alici devresi ve yapmam gereken bazi hesaplamalar var, yani hangi devre elemaninin ne kadar degerde olmasi gerektigi, fakat hesaplamalar konusunda sorun yasiyorum, yardimci olabilecek arkadaslar varsa cok minnettar kalirim.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

maxmetalizm,
verdigin devrede devre elemanının degerleri verilmiş. neyin hesabını yapacaksın?

arakdasim goruyorum verildigini o kadar yaslanmadik daha :) ama hangi formuller uzerinden nasil heaplaniyor hangi elemanin ne kadar degerde olmasi gerektigi

sizin okulda analog 2 diye bir ders yokmuydu, orda opamplar konusu olması lazım ordan başla hesaplamaya, giriş ve çıkışları takip et ne olmuş ne olmamış bul, Analog 1 diye bir ders var dı göz akımları ve düğüm yöntemini kullan akımları bul. Zaten dirençler verilmiş. Transistöre gelince npn bir transistör kullanılmış, Onuda gine analog derslerinden bulabilirsin. Röle orda ne işe yarar bir de onu çözdünmü bu iş tamamdır. Kolay gelsin.

sizin okulda analog 2 diye bir ders yokmuydu, orda opamplar konusu olması lazım ordan başla hesaplamaya, giriş ve çıkışları takip et ne olmuş ne olmamış bul, Analog 1 diye bir ders var dı göz akımları ve düğüm yöntemini kullan akımları bul. Zaten dirençler verilmiş. Transistöre gelince npn bir transistör kullanılmış, Onuda gine analog derslerinden bulabilirsin. Röle orda ne işe yarar bir de onu çözdünmü bu iş tamamdır. Kolay gelsin.

arkadasim dersleri bulgarca olarak aldigimiz icin pek bisey ogrenemedik eger biliyorsan yardimci olursan cok sevinirim.tesekurler

beyler yardimci olabilecek kimse yokmu en azindan hangi devre elemaninin devrede hangi gorevleri ustlendigini anlatabilecek birileri?

Arkadaşım ben sana anlatsamda anlamazsın ki, elektronik bilgin çok zayıf, bizim fabrikadaki bekçiye anlatsam daha kısa zamanda anlar, sana tavsiyem, hobi elektronik devre kitaplarından al, ordan 20 yada 30 adet opamplı devrelerden yapmaya çalış, malzeme bilgini geliştir. Bu arada türkçe ders notları edin. Okula bir yıl ara ver. Bu yıl o diplomayı aldığında haketmiş olacakmısın onu düşün. Ailenin verdiği paraya yazık, sana 2 kere yazık. Git uçurumdan at kendini daha iyi.

ne bicim konusuyorsun sen arkadasim laflarini biraz tart terbiyesizlige gerek yok yardimci olmicaksan hic laf kalabaligi yapma kaldiki diploma odevimi veren hoca bile nasil ve hangi formuler uzerinden hesaplanacagini bilmiyor bana ne kalmis?

Sn. maxmetalizm ve Sn. meteakmaz ;

Lütfen birbirinize karşı daha saygılı olmaya çalışınız. Burası bir paylaşım portalıdır. Burada herkes her konuyu bilecek yada burada paylaşılan her bilginin 100% doğru olduğunun garantisi yoktur. www.kontrolkalemi.com' un amacı tüm üyelerimiz ile birlikte bilgilerimizi birbirimizle paylaşmak ve yanlışlarımızı düzeltmektir. Hiç kimse bir diğer üyeye sana bu işi anlatsam da anlamazsın diyemez.

Bu tip diyaloglarınızın devamında forum kurallarımızın gereğinin yapılacağına emin olabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,905
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri