Jeneratörler hakkında genel bilgi

sanatkar

Üye
JENERATÖR NEDİR?

jeneratör kimyasal enerjiyi (benzin, mazot, doğalgaz)elektrik enerjisine çeviren,
temel olartak alternatör ve motordan oluşan bir sistemdir.
jeneratör seti motor ve alternatörden oluşur Motormekanik güç üretir(kW)
Alternatör mekanik gücü elektriksel güce çevirir (kVA) Motorlar yük ihtiyacını karşılayacak mekanik güce göre ,alternatör ise maksimum görünür gücü sağlayacak şekilde boyutlandırılır

JENERATÖRÜ OLUŞTURAN SİSTEMLER
-motor
-alternatör
-soğutma sistemi
-yağlama sistemi
-havalandırma sistemi
-yakıt sistemi
-elektrik sistemi
-kontrol paneli

JENERATÖRÜN KULLANIM AMAÇLARI

jeneratör elektrik şebekesinin mevcut olduğu yerlerde "yedek enerji kaynağı"
olarak kullanılabileceği gibi ,elektrik şebekelerinin olmadığı veya şebekeye çok uzak olan yerlerde "sürekli enerji kaynağı "olarakda kullanılabilir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Jeneratörlerle alakalı elinizde daha çok bilgi( 50-60 sahife veya kitap) mevcutmudur? Hayırlı sabahlar.

Motor Mekanik Gücü HP (Horst Power - Beygir Gücü) değil midir...

Arkadaşlar;

Tüm üyelerimizin forumumuzu seçme amacının burada bilgi paylaşmak olduğunu unutmayalım. Burada her yazı yazan her konuyu biliyor anlamına gelmez. Burada konu hakkında yanlış bilende yaz yazması gerekir ki hatalar anlaşılsın. Fakat üyelerimiz aralarında bir birlerinin yanlışlarını arayıp ta bir birlerinin yüzlerine vuracak şekilde yazılar yazsalar buradan hiç kimse faydalanamaz.

Lütfen birbirinize daha saygılı bir dille hitap etmeye çalışınız.

Alıntı:
Analizör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Motor çıkış gücü yani mekanik güç HP yani Horst falan değil horse power 'dır. Beygir gücü denir. Bir beygir gücü yani 1 HP = 736w olup 0,736kW 'dır. Her iki güç birimi ile de verilebilir.
Canım Analizörüm benim..
Yine bir teşekkürü hak ettin.

Alıntı:
Hayrettin Demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Motor Mekanik Gücü HP (Horst Power - Beygir Gücü) değil midir...
Motor çıkış gücü yani mekanik güç HP yani Horst falan değil horse power 'dır. Beygir gücü denir. Bir beygir gücü yani 1 HP = 736w olup 0,736kW 'dır. Her iki güç birimi ile de verilebilir.

günümüzde üretilen en büyük jeneratörün gücü nedir? şimdiden teşekkürler

günümüzde üretilen en büyük jeneratörün gücü nedir? şimdiden teşekkürler

dieselde 2500 kva daha büyükleri konjenarasyona yani dogalgaz ile calışan jeneratöre giriyo onlarda 3000 mb 5000 mb 7000 mb ben en büyük 7000 mb gördüm daha büyügü varsa bilmiyorum ama dieselde en büyügü 2500 kva

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…