Jeneratörlerin bodrum katlara yerleştirilmesi ve montajı

Tamam o konuyu anladim.fakat anlamadigim yangin dedektoru takma zorunlulugu varmi onu ogrenemedim
Ben şartnamesini bilmem ama şunu bilirim eğer bir yerde yanıcı bir madde ve çok ısı veren ve yangına sebep olacak bir malzeme varsa mutlaka dedektör olmalı!Ama bu çalışan ekipmanın özelliğine göre duman veya ısı dedektörü olmalı!Jeneratörler hem eksoz dan dolayı duman hemde ısı yayarlar ustamızın bahsettiği ısı bence çok yüksek ve mutlaka jeneratörün havalandırılması eksik ve bu sorun giderilmeli!Bence mutlaka jeneratör odalarında yangın dedeöktörü olmalı ve mutlaka bu bir şartname ile belirtilmiştir!

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ben şartnamesini bilmem ama şunu bilirim eğer bir yerde yanıcı bir madde ve çok ısı veren ve yangına sebep olacak bir malzeme varsa mutlaka dedektör olmalı!Ama bu çalışan ekipmanın özelliğine göre duman veya ısı dedektörü olmalı!Jeneratörler hem eksoz dan dolayı duman hemde ısı yayarlar ustamızın bahsettiği ısı bence çok yüksek ve mutlaka jeneratörün havalandırılması eksik ve bu sorun giderilmeli!Bence mutlaka jeneratör odalarında yangın dedeöktörü olmalı ve mutlaka bu bir şartname ile belirtilmiştir!
Evet mutlaka oyledir ama bu sartnameyi buladim bir türlü

Bu uygulama kabinli bir jeneratörde idi. Anlık olarak 100C yi geçti. Dedektörün sıcaklık ayarını özel yaptırdık.

dosyayı ekledim umarım yardımcı olur

Ekli dosyalar

• jenaratör şartname emo.doc
    529.5 KB · Görüntüleme: 23
Ben bir kamu kurumunda bakim onarım işlerine bakıyorum. 4-5 sene önce bodrum katına koyulan 500kva lik jeneratörü aşırı ısınması hararet yapması gibi nedenlerle ile gecen sene servis yardımıyla bahçede uygun bir yere aldık.bu gibi nedenlerle jeneratörü hava sirkilasyonunun çok olan bir yerde bulunmalı. Bunun dışında dış ortamda bulunmasında fayda var.gercekten zor bir iş. Jeneratör dekontu et dar koridorlardan geçir montajını yap gerçekten çok zor oluyor

Ben bir kamu kurumunda bakim onarım işlerine bakıyorum. 4-5 sene önce bodrum katına koyulan 500kva lik jeneratörü aşırı ısınması hararet yapması gibi nedenlerle ile gecen sene servis yardımıyla bahçede uygun bir yere aldık.bu gibi nedenlerle jeneratörü hava sirkilasyonunun çok olan bir yerde bulunmalı. Bunun dışında dış ortamda bulunmasında fayda var.gercekten zor bir iş. Jeneratör dekontu et dar koridorlardan geçir montajını yap gerçekten çok zor oluyor
Aslinda en guzeli disarida olmasi dogrusu bencede bu

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,977
Son üye
sertan345
Geri