Körfez Geçiş Köprüsü'nün mühendisi ölü bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elektronikmuh

Yönetici
Yönetici
Yönetici
kopru_5177.jpg

http://www.ensonhaber.com/izmir-korfezi-gecis-koprusunun-muhendisi-olu-bulundu-2015-03-23.html

Türkiye'de de böyle ahlak anlayışı olsa ! nüfus pilanlaması kendiliğinden olmuş olurdu !

Japonlar budist , Türkiye deki insanların bir kısmı Müslüman geri kalanları da o kültürün içerisinde yetişmiş insanlardır ve uzun lafın kısası Türkiye deki insanlar japonya daki insanlardan daha akıllıdır.
Bu yüzden biz intihar etmeyiz.
Hatta doğan her canlının tek garantisi rızkıdır ve garantörü Yaratıcı'dır , bu cümlenin de özeti = nüfüs planlaması yapmayız.

Ne yapalım , meslekler insanı etkiliyor .. nedenler sonuçlar denklemler...:rolleyes::)

Bu tür olay karşısında intihar etmek doğru değil tabiki.İnsanız sonuçta hepimizin hayatında yanlışlar veya büyük hatalar elbet olacaktır.İşini fazlası ile ciddiye alan biri olduğu belli.Bunu keşke bizim mühendisler de yapsa diye söylemiyorum yani ama o kadar maden kazası oluyor tek bir mühendis veya başka kişiler sorumlu olmuyor.Kaza neden oldu "Takdir-i İhahi".

İntihar edenin namazı kılınmaz mühendis arkadaşlara duyurulur.Örnek almayın varsa hatanız pişmanlığınızı bildirin bişekilde

Allah'ı tanımanın ırklarla alakası yok.
Tıpkı bu ülkedeki bazı okumuşlarla bazı okumamışların aynı zihniyette olabilmeleri gibi.

Sağ arka bacağı koparılan karıncalar sağır olur !

Japonlar budist , Türkiye deki insanların bir kısmı Müslüman geri kalanları da o kültürün içerisinde yetişmiş insanlardır ve uzun lafın kısası Türkiye deki insanlar japonya daki insanlardan daha akıllıdır.
Bu yüzden biz intihar etmeyiz.
Hatta doğan her canlının tek garantisi rızkıdır ve garantörü Yaratıcı'dır , bu cümlenin de özeti = nüfüs planlaması yapmayız.

Ne yapalım , meslekler insanı etkiliyor .. nedenler sonuçlar denklemler...:rolleyes::)
olaya intihar olarak bakmak, dini boyuta çekmek oluşan bu olaydan algılanması gerekenden çok uzaktır. Akıllılık veya aptallık meselesi de değildir bu olay. Ahlakla, sorumlulukla, vicdanla, ilgilidir. o halat köprü faaliyete geçip üzerinde yüzlerce araç varkende kopabilirdi. birde bu yönden bakmak gerekir bence.

O haberle ilgili resmi makamlardan açıklamalar yapıldı.
Caponun ölümü kimsenin umurunda değil.
Maksat olayı kullanmak.
Ne olup / olmadığını öğrenmek için değişik kaynaklardan aynı olayı incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Ahlak sorumluluk vicdan.. gibi kişiye göre değişen muğlak kavramlar intiharı açıklayamaz.

Not :
Kopan halat kılavuz halatıdır ve kopan halat değil bağlantı yerindeki metal mesnettir.
Yüzlerce araç... gibi cümlelerin içi boş kalır.
Olayı önceden gören ve işi tatil eden aynı capon.
Önleyemeyende aynı capon .
Neden sorusuna ise bir sürü komplo teorisi üretebilirim ama bu , olayı ilk haliyle manipüle eden kaynaklar ile aynı kefeye koyar beni , çünkü bilmiyorum.

-------------

Bu forumda işini gerektiği gibi yapmayan mühendis - tekniker- öğrenci - amatör .. denk gelen her kimse en sert şekilde cevap yazdım yazacağım.
Sorumluluk başka şey ahlaki ve dini kavramlar başka şey.
Ve ben , bazılarının , ne tür olursa olsun , her hangi bir olayı ideolojileri doğrultusunda kullananları kolayca fark edecek kadar çok yaşadım / gördüm.

-------

Ahlak timsali iyi huylu munis sakin ... insanlar sandığınız caponların uzak-yakın tarihlerini inceleyin.
Öğreneceğiniz katliamlar kan donduran cinstendir..

----------

Din kavramının etkisini , kendisini ateist olarak tanımlayandan bile soyutlayıp çıkaramazsınız !

-----------

2 . dünya harbinin öncesinde nazi almanyasından bir olay.
Berlinde bir meydanda bir sirk gösteri yapıyor.
Kafeslerden birinin kapısı bir şekilde açılıyor ve bir aslan serbest kalıyor.
Her kes kaçışıyor.
Ortada kalan ufak bir çocuğa doğru ilerleyen aslanın karşısına bir anda ufak tefek gözlüklü biri çıkıyor ve silahıyla ateş ederek aslanı öldürüp çocuğu kurtarıyor.
Hemen sarıyorlar etrafını gazeteciler sorular falan.
Vay ne kahraman..
Derken biri adını soruyor.
ishak josef solomon..
Ertesi gün olay gazetelerde:
Berlinin ortalık yerinde , gözü dönmüş vahşi bir yahudi , zavallı savunmasız bir aslanı acımasızca katletti..

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri