Köy evi branşman hattı değişimi

stresstest

Üye
Köydeki evde rüzgardan dolayı elektrik gitmiş. Dağıtım şirketi gelip tekrar bağlayaıp branşman hattı değişmeli demişler.

Havai hat var ve tek sayaç var.

Bu kablo ne olarak geçiyor? Prosedürde kaç mm2 olması gerekiyor nasıl anlarız? Kablo değişimini elektrikçi yapıp direğe dağıtım şirketi mi bağlayacak? (Eskiden elektrikçiler ağaç direğe çıkıp bağlardı)

Öncesinde başvuru yapılması gerekiyor mu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Köydeki evde rüzgardan dolayı elektrik gitmiş. Dağıtım şirketi gelip tekrar bağlayaıp branşman hattı değişmeli demişler.

Havai hat var ve tek sayaç var.

Bu kablo ne olarak geçiyor? Prosedürde kaç mm2 olması gerekiyor nasıl anlarız? Kablo değişimini elektrikçi yapıp direğe dağıtım şirketi mi bağlayacak? (Eskiden elektrikçiler ağaç direğe çıkıp bağlardı)

Öncesinde başvuru yapılması gerekiyor mu?
Kablo çapı yüke göre belirlenir. Mevcut kablo muhtemelen projeye göre çekilmiştir. Aynısını ya da daha güçlü olsun derseniz bir üst çaptakini tercih edebilirsiniz.
Antigron kablo olacak..
Elektrikçi çektikten sonra dağıtım şirketi bağlantı yapacak.

Proje falan yoktur diye düşünüyorum sonuçta 40 yıllık ev. Size şöyle seyleyeyim köyde kimi evler toprak ve bu evlerin elektrik projesinin olması mümkün değil. Zamanında yapılmış bir şekilde.

Kablo kesiti 2x6mm2 yeterli olur diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla bu işin belirli bir koşulu yok.

Ekteki resimdeki gibi bu kablolarda ekstra taşıyıcı bir tel daha oluyor. Bu tel kabloya sonradan mı takılıyor?
Sanırım adı gergi teli ama google aramasında çıkmıyor.

branşman.png

Kablo çapı yüke göre belirlenir. Mevcut kablo muhtemelen projeye göre çekilmiştir. Aynısını ya da daha güçlü olsun derseniz bir üst çaptakini tercih edebilirsiniz.
Antigron kablo olacak..
Elektrikçi çektikten sonra dağıtım şirketi bağlantı yapacak.
TTR var abi olmaz mı? Hem daha yumuşak ve kolay çekiliyor.

TTR var abi olmaz mı? Hem daha yumuşak ve kolay çekiliyor.
Olsa dükkan senin...
Elektrik iç tesisleri denetim ve muayene uygunluk belgesi, branşman başlığı, madde 7...
Çok eskilerde NYA çekildiği dönemler de olmuştu. Hala da görmek mümkün konu sahibinim paylaştığı fotoğrafta olduğu gibi ama TTR, "Ben yaptım, oldu!" dışında görmedim.
Proje falan yoktur diye düşünüyorum sonuçta 40 yıllık ev. Size şöyle seyleyeyim köyde kimi evler toprak ve bu evlerin elektrik projesinin olması mümkün değil. Zamanında yapılmış bir şekilde.

Kablo kesiti 2x6mm2 yeterli olur diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla bu işin belirli bir koşulu yok.

Ekteki resimdeki gibi bu kablolarda ekstra taşıyıcı bir tel daha oluyor. Bu tel kabloya sonradan mı takılıyor?
Sanırım adı gergi teli ama google aramasında çıkmıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 110712
Gergi veya lente teli olarak adlandırılır. Ayrıca temin edilir.

Olsa dükkan senin...
Elektrik iç tesisleri denetim ve muayene uygunluk belgesi, branşman başlığı, madde 7...
Çok eskilerde NYA çekildiği dönemler de olmuştu. Hala da görmek mümkün konu sahibinim paylaştığı fotoğrafta olduğu gibi ama TTR, "Ben yaptım, oldu!" dışında görmedim.

Gergi veya lente teli olarak adlandırılır. Ayrıca temin edilir.
Espri dışında TTR olmaz :)

Forum istatistikleri

Konular
129,445
Kullanıcılar
452,003
Son üye
ersel75

Yeni konular

Geri