kaçak akım rölesi neden tutmuyor?

rolenin çıkışındaki 3 faz ve nötr kablolarını söküp roleyi panodan ayırıp elime alıyorum.
daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum...?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
UPS'i By-Pass yapıp direkt Şebeke üzerinden röleye elektrik vermeyi denedinizmi ?
Zayıf bir ihtimal ama belki UPS kaçak akım rölesinin düzgün çalışmasını engelliyordur.

arızalı olanın dışında 5 adet daha kat panosu var.hapsınde kar takılı ve aktif çalışıyor.
yani ups ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum..

arızalı olanın dışında 5 adet daha kat panosu var.hapsınde kar takılı ve aktif çalışıyor.
yani ups ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum..

aynı durum başıma geldiği için yazıyorum.tüm sigortalar kapalı iken bile kar tutmuyordu.çünkü kar, faz ile değil toprak ile nötür arasındaki kaçaklarda atıyor.bu duruma istinaden panodan topraklama barasından tek tek toprak kablolarını sökmeye başladım.son 3 kablo kala(genelde hep öyle olur) kar tuttu.umarım yardımı olur iyi çalışmalar.

topraklama kablolarını tek tek ayırıp bir de sizin dediğiniz gibi deneyim bakayım..bu akşam deneyip
bilgilendirme yaparım yarın.teşk..

dostum zayıf bir ihtimal ama 3. k.a.r denemeni öneririm. başımıza gelmiyor değil belki o da arızalıdır. eğer topraklama kablolarını tek tek deneyip yine bir sonuç alamadıysan mantıklı bir açıklaması kalmıyor gibi.

bu akşam bi topraklamaları ayırıp deneyeyim,olmadı roleyi tekrar değiştirip denerim,napıyım..

kolay gelsin öncelikle

kaçak akım röleleri içinden geçen akım arası farkları ölçer ve eger izin verilen değerin dışında olursa açar mantık bu her cihazın bir kaçak akım değeri vardır pc ler için 1.2 ma lambalar için 1 ma siz 30 ma lik triza bir kaçak akım bağlamışsınız grup başları için 300 ma daha uygundur sonra yada 30 ma ancak her faz 30 ma. aşmayacak sınırlarda olmalıdır ayrıca zamanla kacaklar çogalacagı için aslında 25 ma hedeflenmeli

sizin sorununuzda bir tane çalışmadı uçlarını söktüğünüz halde 2. de çalışmadı diyorsunuz kaçak akımda girişleri 1 3 5 n çıkışları ise 2 4 6 n olarak bağlandığına emin olun ayrıca renk kodları karışmış olmasın 1 3 5 pinlerine fazlar n ye nört gelmeli kaçak akımın yanında resmi vardır eğer bunun dışında arkadaşlarında dediği gibi 2 kar da arızalı olabilir sizde çalışanı söküp elinizdeki ile değiştirin böylece arızalı olmadığını görürsünüz

birde arızalı diye düşündüğünüz kaçak akım rölesini tüm kablolar sökükken açın çalışıyorsa zaten enerji akışı olmadığındada çalışır büyük ihtimal ile yanlış pinlere bağladınız

kolay gelsin

hayatımda ilk defa kaçak akım rolesi görmüyorum.neyi nereye bağlamam gerektiğini de gayet iyi biliyorum..kaçak akım rolelerinin ikiside sağlam..ayrıca 1 senedir bu role sorunsuz çalışıyordu..benim problemimi iyi anlayamadığınızı tahmin ediyorum..yorumlarınız hiç yardımcı olabilecek türden değil..
roleyi dün akşam tekrar denedim..şuan tuttu ve çalışıyor..devrede bi harmonik var ama bulması kolay olmıcak gibi.neyse şimdilik problem görünmüyor..teşekkürler yardımlarınız için.

Hayatınızda ilk defa kaçak akım rölesi görmüyorsanız, neyi nereye bağlamanız gerektiğini gayet iyi biliyorsanız, insanların sizin probleminizi iyi anlayamadığını tahmin ediyorsanız ve yorumların hiç yardımcı olabilecek türden olmadığına inanıyorsanız bir zahmet problemi de kendiniz buluveriniz de insanları boş yere meşgul etmeyiniz burada. Saygılar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…