kaçak akım rolesi sorunu

Prizlerden birinde çalışan ev aletlerinin dış gövdesine kaçak olması bir ihtimal olabilir mi ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Prizlerden birinde çalışan ev aletlerinin dış gövdesine kaçak olması bir ihtimal olabilir mi ?
bende ilk önce oyle sandım.
prizlerdeki bütün alıcıları söktüm.toprak hattındaki ölü elektrik kesildi.sonra teker teker bağlamaya başladım.hangi prize ne takarsam takayım toprak hattında ölü elektrik görüyorum.yani alıcılarda bir sorun yok..temizlik personeli hafiften çarpılmış..kaçak akım rölesinin görevi ne? nötrden toprağa yada fazdan toğrağa bi kaçak oluştuğunda 30 ma sınırı aşıldığında role açar? ama bizim role açmamış,kadın baya baya çarpılmış?

arkadaşım yukarıda berkan ademçelik ve ben yazdık eline seri lambayı al bir ucunu faza diğerini toprağa değdir role açarsa topraklama sağlam açmazsa çalışmıyor demektir. ayrıca role açmıyor lamba yanıyorsa topraklama yerine nötr bağlanmış demektir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…