kaçak akim

sn muratcan.ix olay şu ki senin gelen nötr hattın istediği kadar sıfırlama görsün önemli değil. daha bu salı günü tse den asansör için belge aldım ve aynı sorunlar bende de vardı. olay şu. kar sadece kendisinden sonraki nötrü temiz ister. yani senin kar rölesine giren tarafın kar ı attırmaz. isterse trafodan topraklı olsun (ki zaten öyledir) önemli olan senin kar dan çıkış tarafındaki nötrünün topraklanmamış olması. bende aynı problem vardı 2 hafta aradım sonunda lambalar a ait nötr ün asansör panosunda toprağa sıfırlandığını gördüm ayırdım sorun çözüldü. eğer kar çıkışında şaseye ya da fazla az da olsa nötün bir teması varsı sabaha kadar atar meret :) tabii ikinci bir husus da şu. bu rölenin kontrolünü toprakla nötürü kısa devre ettirerek yaparlar. yani eğer kontrole gelecek biri varsa senin kontrol edilecek topraklamanın sağlam olması lazım. yani 1.5 vac yi geçmemesi lazım potansiyelin. umarım faydası olmuştur.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Saol arkadasim cok yardimci oldun tesekkurler.

sadece makinalar için ayrı bir tesisat çekmekte fayda var slm

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,644
Son üye
VLT 2800

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri