Kablo seçimi

mhm3

Üye
Cümleten iyi günler benim şöyle Bi sorum olacak son elektrik direğine 130 metre arsa da 2 hp dalgıç pompa var ruhsatlı dağıtım şirketine konuştuğumda 7.5 kw tarımsal elektrik verebileceklerini 3 fazlı olması gerektiğini söylediler bende 3 tane çıkma direk aldım şimdi asıl sorum kablo seçimi ilerde kulübe yapma ihtimalini düşünerek bana bakır ve alpek kablo önerirmisiniz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cümleten iyi günler benim şöyle Bi sorum olacak son elektrik direğine 130 metre arsa da 2 hp dalgıç pompa var ruhsatlı dağıtım şirketine konuştuğumda 7.5 kw tarımsal elektrik verebileceklerini 3 fazlı olması gerektiğini söylediler bende 3 tane çıkma direk aldım şimdi asıl sorum kablo seçimi ilerde kulübe yapma ihtimalini düşünerek bana bakır ve alpek kablo önerirmisiniz

yetkili elektrikci bulun , durumu anlatın proje çizsin onay alsın ( şart )
proje göre yapın . işten anlıyorsanız siz yapın ( işçilik sizden ve malzeme sizden )
sadece proje bedeli verirsiniz + onay ( anlaşmaya bağlı )

önce siz yapınız yaptınız diyelim ( kendi kafanızdan )
sadece proje bedeli verdiniz diyelim
proje onayı alamassanız sistemi sökersiniz ve boşuna masraf edersiniz .

Projey
yetkili elektrikci bulun , durumu anlatın proje çizsin onay alsın ( şart )
proje göre yapın . işten anlıyorsanız siz yapın ( işçilik sizden ve malzeme sizden )
sadece proje bedeli verirsiniz + onay ( anlaşmaya bağlı )

önce siz yapınız yaptınız diyelim ( kendi kafanızdan )
sadece proje bedeli verdiniz diyelim
proje onayı alamassanız sistemi sökersiniz ve boşuna masraf edersiniz .
Projeyi cizdirdik ama ben daha görmedim 7.5 kw tri faz olduğunu biliyorum malum covit daha proje elime geçmedi bu kablo direk bilgileri projede olurmu

Projey

Projeyi cizdirdik ama ben daha görmedim 7.5 kw tri faz olduğunu biliyorum malum covit daha proje elime geçmedi bu kablo direk bilgileri projede olurmu ?

onay alsın projeyı alın . yazar
hangi kablo , direk kullanılacak vs gibi ( elekrikci projesi yönetmeliğe uygunsa enerji şirketi onay veriyor ).
elektrikcinize sorun .

direk dikmek !!!
yolunuz var mı ? ( gerçi arsa diyorsunuz imar geçmiş yolunuz var oluyor .)

tarla durumu : başkasının tarlasından direk geçmeyecek durumu
veya
geçecek durum : diğer tarla sahibinden izin belğesi gerekir .

130 metre havaı hat,izin alma vs ugrasacagına, belırtılen kabloyu uygun derınlıkde yer altından götürün..

Forum istatistikleri

Konular
129,073
Kullanıcılar
451,360
Son üye
warlock4157

Yeni konular

Geri