kablosuz dsc piri belli bir bölgeye koyduğumda tuhaf davranıyor

janpi

Üye
Merhaba arkadaşlar. Siteyi bayağı araştırdım, böyle bir soruna rastlamadığım için yardım istemeye karar verdim. DSC ikinci el kablosuz temiz bir alarm taktırdım, gelen arkadaşlar montajını yaptılar. Yürüme testi filan, tüm pirlerin panelle haberleştiği anlaşıldı test edildi. sistem; DSC 585 ALARM KONTROL PANELİ + tuşlu keypet 4 adet kablosuz pir ve bir kablosuz manyetik kontaktan oluşuyor.
Şimdi sorun şu; giriş bölgesindeki kablosuz pir, test konumundayken en ufak hareketi akgılayıp hem ışığının yakıyor, hem de keyped ten ses veriyor bölge ledini yakıp. Ancak alarmı kurduğunuzda ve pirler test konumundan çıkıp ışıkları artık yanmamaya başladığında çoğu zaman hareket ya algılamıyor ya da çok geç algılıyor. Bu bölgedeki piri başka bir bölgeye ait pirle yer değiştirdiğimde normal çalışan o pir de aynı sorunu yaşıyor. O bölgede aynalar var bu etkiliyor olabilir mi ? Bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim. Konuyla ilgilenen tecrübeli usta arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

kablosuz pırlar bir kere algılama yaptıktan sonra 4 dk'lık bir uyku moduna(ge caddx için bu şekilde,dsc'de aynı mantıktır ama kaç dakika uyku modunda kaldığını bilmiyorum.) girerler pil tasarrufu için,her önünüzden geçtiğinizde algılama yapmaz ve ışıkları yanmaz.
dedektörün önünde bir beş dakika hareket olmasın ondan sonra test edin.

kablosuz pırlar bir kere algılama yaptıktan sonra 4 dk'lık bir uyku moduna(ge caddx için bu şekilde,dsc'de aynı mantıktır ama kaç dakika uyku modunda kaldığını bilmiyorum.) girerler pil tasarrufu için,her önünüzden geçtiğinizde algılama yapmaz ve ışıkları yanmaz.
dedektörün önünde bir beş dakika hareket olmasın ondan sonra test edin.

İlginize çok teşekkür ederim, bir de öyle deneme yapayım . Olmazsa tekrar yardımlarınızı rica ederim . Teşekkürler...

Pır dedektörlerinizi kontrol ederken, alarm sisteminizi kurup mekan içerisinde 3 dk hareketsiz olarak kalın, bu süreden sonra test etmek istediğiniz dedektörün önünden geçin. 20 sn içerisinde alarmınızın devreye girmesi gerekir. Alarmınız devreye girmiyor ise dedektörünüzde problem olabilir veya dedektör bulunduğu noktada başka bir cihazdan etkileniyor olabilir. Bu saralama ile testlerinizi tekrar yaparmısınız lütfen.

Merhaba arkadaşlar. Siteyi bayağı araştırdım, böyle bir soruna rastlamadığım için yardım istemeye karar verdim. DSC ikinci el kablosuz temiz bir alarm taktırdım, gelen arkadaşlar montajını yaptılar. Yürüme testi filan, tüm pirlerin panelle haberleştiği anlaşıldı test edildi. sistem; DSC 585 ALARM KONTROL PANELİ + tuşlu keypet 4 adet kablosuz pir ve bir kablosuz manyetik kontaktan oluşuyor.
Şimdi sorun şu; giriş bölgesindeki kablosuz pir, test konumundayken en ufak hareketi akgılayıp hem ışığının yakıyor, hem de keyped ten ses veriyor bölge ledini yakıp. Ancak alarmı kurduğunuzda ve pirler test konumundan çıkıp ışıkları artık yanmamaya başladığında çoğu zaman hareket ya algılamıyor ya da çok geç algılıyor. Bu bölgedeki piri başka bir bölgeye ait pirle yer değiştirdiğimde normal çalışan o pir de aynı sorunu yaşıyor. O bölgede aynalar var bu etkiliyor olabilir mi ? Bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim. Konuyla ilgilenen tecrübeli usta arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Kablosuz pırlar sistem kurulu değilken pasif modda kalırlar semih arkadasımın dediği gibi sistemi kurup kurulum bittikten sonra 3 eya 5 dakika bekle yada manyetik kontaklar var ise bypaslı kurulum yap 10 dk sonra eve gir pırların işledğini kontrol et.
ayrıca kablosuz ekipmanlar belirli aralıklarla panele sinyal gönderip cevap alırlar haberlesme ile alakalı bir sorun var ise sisteme otomatik genel zone hatası düşer..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,852
Kullanıcılar
450,960
Son üye
eyaraef

Yeni konular

Geri