Kalkış gücünü süspanse etme

Chnbrs

Üye
Selamünaleyküm,
Ben deneyimlemek için küçük bir solar sistem kurmuştum buzdolabı ve derin dondurucuyu bağlamıştım. Fakat dondurucu çalışırken buzdolabı kalkış yapınca 1kw lık inverteri yaklaşık 30-100w ile aşarak aşırı yük korumasına aldırıyor ve resetlemek gerekiyor. Diyeceğim, bu geçişi regüle etmenin bir yolu var mıdır?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
inverteri büyütmek veya buzdolabını 12 volta çevirmek. biz kullanıcılar cihaz üzerinde yazan değerleri tamamını vereceğini sanıyoruz ama yanılıyoruz. (maksimum= en fazla) değil / ya kadar demektir.

Buzdolabı gibi elektrik motorları devreye kalkışta üzerinde yazan değerin 10 katı kadar demeraj akımı çekerler. Bende tam sinüs 300 watt demerajda anlık kısa süreli 600 watt'a kadar dayanır yazmasına rağmen 90-110 watt mini buzdolabını çalıştırmıyor. Arkadaşımdan emanet aldığım modifiye sinüs 1500 watt invertör ise büyük boy buzdolabını bile çalıştırdı.
En iyisi dolabı alırken invertör kayıplarından da kaçınmak için DC12 Volt dolap almak ya da DC12Volt'a revize ettirmek fakat her iki halde de bu tür dolaplar çok pahalıya mal oldıklarını hatırlatırım. Bir yerlerde paralel kondansatörlerle demerajı tölere etmek mümkün diye okumuştum.

Buzdolabı gibi elektrik motorları devreye kalkışta üzerinde yazan değerin 10 katı kadar demeraj akımı çekerler. Bende tam sinüs 300 watt demerajda anlık kısa süreli 600 watt'a kadar dayanır yazmasına rağmen 90-110 watt mini buzdolabını çalıştırmıyor. Arkadaşımdan emanet aldığım modifiye sinüs 1500 watt invertör ise büyük boy buzdolabını bile çalıştırdı.
En iyisi dolabı alırken invertör kayıplarından da kaçınmak için DC12 Volt dolap almak ya da DC12Volt'a revize ettirmek fakat her iki halde de bu tür dolaplar çok pahalıya mal oldıklarını hatırlatırım. Bir yerlerde paralel kondansatörlerle demerajı tölere etmek mümkün diye okumuştum.
işte böyle bazı durumlarda pure sinus ile modifiye sinus arasındaki farkı insanlar anlamıyor. bazı durumlarda eski yeniden daha iyi ve üstündür.

Modifiye sinüs invertörler hassas cihazlarda sorunlara sebep olabilir. Bunu bildiğimden normal büyük boy buzdolabının kondenserleri yanlarda olduklarından ilk çalıştırmada sanki biraz fazla ısınıyorlar diye bağlantıyı kesmiştim. Bir anda birşeylere sebep olup garanti kapsamından çıkma durumunu düşündüm.

servis arkadaşınız varsa garanti kapsamına giren durumları size ipucu olarak veriyor. evimdeki termosifon (elektrikli) suyun aşırı kireçli olmasından dolayı değiştirdim. tutya- katalizör dayanmıyor çünkü. servis arkadaşım abi kolay iş dedi 12-15 ay sonrası ısıtmıyor dise servis kaydı oluştur, gelir bakarlar tutya erimiş garanti kapsamında değiştirirler dedi. bu ülkede yaşamak için kurallara göre oynayacaksın. ben liebherr buzdolabımı garantiye soktum yenisi ile değiştirttim. merak eden liebherr evsel buzdolabı fiyatlarını araştırsın.

inverteri büyütmek veya buzdolabını 12 volta çevirmek. biz kullanıcılar cihaz üzerinde yazan değerleri tamamını vereceğini sanıyoruz ama yanılıyoruz. (maksimum= en fazla) değil / ya kadar demektir.
Orası öyle de, daha pratik bir yolu vardır belki diye sormuştum. Kondansatör parelellemeye ne dersiniz, faydası olmaz mı?
Ya da çıkış akımını bir şekilde sınırlamak gibi

Son düzenleme:
solar sistemin aküleri 24 v mu. değilse 24 volt yapın. panel ve inverteriniz uygunsa bir deneyin derim.

Forum istatistikleri

Konular
129,437
Kullanıcılar
451,989
Son üye
mehmetm23

Yeni konular

Geri