Kapasitif

ups gece sürekli kapasitif yazar dengelemek için ya devreye ısıtıcı bir cihaz bağla su sebili olur gece çalıssın

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
"Devrede hiç çekili kontaktör yokken röle eksi cos fi gösteriyor ve sayaç kapasitif yazıyorsa sorun işletmededir."
Demişsiniz bunu biraz açıklarmısınız? Ne yapmamız Gerekli

Problemi çözemezsen Enes in hangi serisi olduğunu söylersen ayar konusunda ve kondansatör dizilimi konusunda yardımcı olabilirim saygılar... Sürekli takip edemediğim icin özel mesaj atarsanız sevinirim.

Entes RG 5T Röle
Cos fi -98
İlgilendiğin İçin Teşekkürler

Sisteminizde kapasitif basan bir cihaz olmuş olmalı, lambalar yada uzun OG hatları..Yani kapasitif bir yük olmalı..

Entes RG 5T Röle
Cos fi -98
İlgilendiğin İçin Teşekkürler

Sn Tamermaster, Kullandığınız Entes'in bir faz referanslı 5 kademeli rölesi ve bu sizin için bir dezavantaj(3 faz referanslı

olmalı).Kondansatörler devrede değilse ve sabit bağlı kondansatör yoksa; Dinamik arkadaşında vurguladığı gibi sisteminizde kapasitif

basan( UPS,ELEKTRONİK BALASTLI AYDINLATMALAR,ACİL AYDINLATMALAR,XLPE KABLOLAR) Etmenler var.Çözümü şönt reaktör

uygulamasıyla sağlayabilirsiniz.Forum içerisinde konuyla ilgili yeterince bilgi bulabilirsiniz...Selametle.

İlgileriniz için teşekkürler. Bilgisayarımda problem olduğu için bir süre giremedim. Sisteme tekrar bakma fırsatım oldu şöyle bir sorun var 10 dk gibi bir süre içersinde 1 Kvar lık Kondansatör çekiyor tekrar bırakıyor ama diğer kondansatörler çekmiyor. Cos fi - 98 bazen kısabir süre 72 oluyor. Reaktif Röle Arızalı gibi sanki. Bu arada Yükleri denedim hemen hemen bütün kombinasyonlarda aynı + ya geçmiyor ama kararsız birşekilde bazen + oluyor. Cevaparınız için şimdiden teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,925
Kullanıcılar
451,093
Son üye
Mustii54

Yeni konular

Geri