Kar arada bir atıyor.

gokhanbe

Üye
Kar bazen haftada bir bazen haftada 2 kere atıyor. Forumlarda araştırdım. Ütüyü evdeki bütün prizlere taktım ama sorunu bulamadım. Sadece kar atıyor diğer şalterler atmıyor. Karda 300ma yazıyor ama uygunmudur sistemime bilemiyorum.
image.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kardes 300 ma yangin koruma rolesidir..olmasi gereken deger 30 ma.dir..rolende bir ariza yoksa eger 300 ma den fazla bir kacak var demektir tesistinda..bu da can guvenligi acisindan oldukca tehlikeli bir durumdur..yetkili bir elektrikci bulup ilk olarak roleni degisttir..

Resimde 40A300ma yazıyor. Bu şimdi kaçak akım rolesi olmuyormu

Evet.fakat evlerde 30ma. kullanilir.

Ben bunu 30ma olanlamı değiştireyim.ama burda şu var eğerki rölede bir sıkıntı yoksa 30ma olanda atıcak demektir doğrumu düşünüyorum

bu k.a.r adamın başına bela taksan bir türlü takmasan bir türlü benimde çamaşır makinesi attırıyordu
topraklamasını iptal ettim atmamaya başladı bir süre sonra elektrik kesildi baktım tutuşmuş yanıyor söktüm attım bir ara yeni alıp takmam lazım

bu k.a.r adamın başına bela taksan bir türlü takmasan bir türlü benimde çamaşır makinesi attırıyordu
topraklamasını iptal ettim atmamaya başladı bir süre sonra elektrik kesildi baktım tutuşmuş yanıyor söktüm attım bir ara yeni alıp takmam lazım

ortak o toprağı iptal olan makinadan yenge hanım çocuklar çarpılsa ölse yada yaralansa yada engelli kalsa bunun vebalini nasıl kaldıracaksın merak ediyorum ama bekarım sadece bana zarar gelir diyorsan başka

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,068
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri