kavo.exe hatası nasıl giderebilirim.

Arkadaşlar bilgisayarım kavo.exe hatası veriyor ve ne virüs programı kurabiliyorum ne harddisk e girebiliyorum nede gizli dosyaları açabiliyorum. format atmak yetmiyor. her defasında tekrar çıkıyor harddisk e komple format attım ama bi yararı olmadı. bilgisi olanlar yardımcı olabilirlermi..

geçmiş olsun kardeş Allah yardımcın olsun umarım yardımcı olur:
ilk önce ; Sistem geri yükleme noktalarını kapatarak bir de spy ve trojen taraması yap ,

sonra ; regedit ayarlarından ,

Başlat -> Çalıştır -> Regedit
Şu Dizine Git;
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advenced
Anahtarına gel ve sağ tarafta ;
"Hidden" , "ShowSuperHidden" ve "SuperHidden" DWORD larının değerlerini 1 yap.
Eğer ShowSuperHidden veya SuperHidden yoksa Sağ tarafta boşluğa Sağ Tıkla, Yeni - Dword Değeri oluştur.

ShowSuperHidden, SuperHidden bunlardan hangisi orda yoksa onun adını ver ve değerlerini 1 yapıp, pc yeniden başlat ....

sonra da ya kaspersky7.0 veya NOD32 TR veya SuperAntiSpyware ile bilgisayarını tarat virüsü sil yeniden başlat
kolay gelsin

PIC_achu kardeşim çok sağol ayarları değiştim. virus programını kurdum şimdilik işe yaradı. zaten onları değiştirmeyi denemiştim ama değişmiyordu. bu sefer değişti bu kavo.exe virüsünü kim yapmışsa onuda bul onada teşekkür edecim.. tekrardan çok sağol yardım ve emeğim içinde ayrıca teşekkürler..

önemli değil kardeş işine yaradıysa ne mutlu bize
bundan sonra daha dikkatli olursan iyi olur bu aralar msn de virüsler kol geziyor

işe yaradı çok sağolasın. msn e bile girmiyorum sadece programlar için kullanıyorum bilgisayar ı inanırmısın.

Aynı sorun bendede var yapacağınız gereken şey nod32 kurun güncelleyin ve güvenli kipde çalıştırın ve tarayın uzun sürebilir tarama sonunda temizlencek.Not Usb flask disk biçimlendirdiğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz pc ye takarsanız 1 saat sonra virüs kendini aktif hale getircek ve yeniden kabus geri döncek benim tavsiyem usb disk i takmayın çünkü nod 32 bile flash disk içindeki virüsü silemiyor karantina alıyor ancak haberiniz olsun....SAygılar ;)

Forum istatistikleri

Konular
129,330
Kullanıcılar
451,789
Son üye
mwwto

Yeni konular

Geri