KepserverEX

korfez_

Üye
KepserverEX programına ihtiyacım var elinde olan bana ulaştırabilirmi
[email protected]

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kardeş Kepware Technologies - OPC Servers / Communications for Automation sitesinden direk indirebilirsin 1 saatlik demo kullanım ücretsiz ben çalıştığım yerde kullanıyorum
ben bu kadar güzel ve esnek bir opc görmedim ayrıca .net uygulamaların için clinetace kullanabilirsin bunuda yine aynı siteden ulaşabilirsin zaten şimdi 5.10 version çıktı tavsiye ederim takıldığın noktadada ben sana hertürlü yardımcı olurum

Programı indirdim. Yardımın için teşekkür ederim.
Acaba kısaca bu program hakkında bilgi verebilirmisin neler yapabiliriz.
Ben excell üzerinden plc nin taglarını değiştirmek için uğraşıyorum bu progrmla bunu yapabilirmiyim. Eğer cvp evetse kısaca bilgi verirsen sevinirim.

kardeş programda yani opc serverde 100 den fazla plc ve protokolün driver var istediğin markanın driver seç ve kendine proje oluşturuyorsun ve projenin içerisine sınırsız tag ekleyebiliyorsun ve bu tagleri okumak ve yazmak için kendi içerisinde opc quick client var ordan yapabilirsin ama uygulamanda kullanman icin client ace kullanman lazım .net uygulaman için yada kendi client yazabilirsin
ben client ace kullanarak kendi Scada görselimi ve kontrolörümü oluşturdum umarım yardımcı olabilmişimdir........

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri