Kizak ve arabalarin yağlanmasi ?

hangi cnc olduğunu bilmiyorum ama kızakların otomatik olarak yağlanması gerekir.çoğu cnc de yağlama işlemi böyle yapılır.aksi halde sürekli kullanımda bilyeler kızak üzerinde aşınmaya yol açar. arabalar çatladığı zaman anlarsın neyin eksik olduğunu

Abüüü bizimkiler gariban işi .
Öyle sizinkiler gibi çokyüzkilo dolar değil.
Altı üstü 1000-2000 TL en kabadayımız 5000 harcıyor.
Sizinkilerin otomattirik yağlama sistemi bile daha fazla para abüüü.
Hem gariban alışmasın öyle lükslere ister durur sonra.

Oncelikle yanitlariniz icin cok tesekkur ederim.
Araba icin lityum gress gerekiyor. Ancak gorudugm kadari ile kivamli bir malzeme,bunu enjektor ile yada fotograftaki aparat ile nasil uygulayabilecegimi anlayamadim. , bugun izmir'de birkac yere ugradim ama lityum gress bulamadim.
Kizak yagi icin mobil vactra buldum ancak 16lt'lik satiliyor. Benim ihtiyaclarimin cok uzerinde. Ancak ortak almak isteyen arkadas olursa beraber alabiliriz. 16lt icin fiyati 190tl+kdv seklinde

Vesyel bey yukaridaki aparati nasil temin edebilirim ( internet sitesi olursa cok pratik olur ) kivamli gresi bunun icine koyarak bilyali o mekanizmaya uygulayabilirim degil mi ?
Kazım hoca gerekli bilgileri vermiş internet sitesi için çok çeşit bulabilirsin bitane ben buldum araştırsan belki daha ucuza bulabilirsin.Şehirde yaşıyorsan sanayi bölgelerinde yada hırdavatçılarda rahatlıkla bulunur.Yanlız uygulama kısmında pompanın hortumunu yada borusunu mekanizmanın gresörlüğüne taktıktan sonra çıkarırıken neden çıkmıyor deme :) saat yönünde 360 derece döndüre döndüre çıkarırsın.
http://www.e-hirdavat.com/Pressol-Gres-Pompasi-500cc-12634,PR-26738.html

Son düzenleme:
Kazım Usta link verseydin diğer çalışmalara da göz atsaydık, si<in çalışmanız olmadığını anlıyorum veya ilk çalışmanız mı, arşivden fotolar filan?

3-5 sene önce donanimhaber de lise öğrencisi bir kardeşimizin ödevi idi.
Linki bulmam zor.

Edit :
Böyle konular olunca yukarıdaki çalışma ve aşağıdaki video aklıma geliyor nedense..

[video=youtube;6drMZqmyXQc]http://www.youtube.com/watch?v=6drMZqmyXQc[/video]

[MENTION=25748]gumus[/MENTION] hocam , bu kadar titiz olduğuna göre hekim filan olmalısın .
Dişçileri biliyorum , eh işte ortopedistleride anlarım ama diğer hekimlerin cnc ile ne işi olabilir ?
Ama iyi bir şeyler ortaya çıkacağına eminim.
Bir kaç fotosunu esirgemezsin inşa Allah bizlerden .

Tesekkur ederim , meslek tahmininiz dogru. Aslinda genel olarak makineleri seviyorum. CNC tamamen hobi amacli. Ancak icime sinmesi icin cok debeleniyorum. Acelem yok. Yarin son durumu fotograflayacagim.
Destekleriniz icin cok tesekkur ederim.

Fizyoterapist de olur mu [MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] abi :)))

Galaxy Note2 imden gönderildi.

Şu sistemlerde de yağlama / gres kullanmak gerekirmi?

Arabalar için ve bilyali sistemler için wd40 vb kullanılması nasıl olur?

sfur_serisi.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri