klima arızası hakkında ....

4 yolunun çekip çekmediğini kontrol etmelisin eğer onda bir sıkıntı yoksa kartta bir problem olabilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kapasitörü değiştirdim ardından 4 yola bobinini değiştirdim sorun düzeldi tşkler arkadaşlar yardımınız için

eğer dış ünitedeki kompresörü çalışmıyorsa kompresöre gelen enerjiyi kontrol et c-s-r uçlarını ölç eğer sağlamsa ve enerji geliyorsa kapasitörü ve gazı kontrol etmeni öneririm.

defros termostadını da kontrol et?

iç ünite üzerindeki oda sensörünü değiştir,dış üniten devreye girecek,sebebi ise sensör değer değiştiriyor,elektronik karta oda sıcak bilgisi veriyor dış ünite beklemede kalıyor,sana tavsiyem arçelik servisinden orjinal sensör temin edip kullanmaktır,
kolay gelsin

usta işi biliyor

ustam boru sensörü değiştir olmadı kart arızalı

Moderatör tarafında düzenlendi:
ustalarım klima sıcakta iken iç ünite fanı dönmüyor dış ünite fanı dönüyor kompresörden tık diye bi ses geliyo yanlız gaz basmıyo soğuktayken iç ünite fanı dönüyor dış ünite fanıda dönüyo ama normal bi dış ünitenin fanı gibi değilde boşta dönüyomuş gibi dönüyo aynı şekilde soğutma yok normal üfleme yapıyor,sıcakta hiç üflemiyor anlamadım

ic unite evaparatörunde sensör vardir isitmadayken evap her modelde degisir ama 70 dereceyi bulmadan uflemez senin klimadaki asil sorun ya koprasör calismiyor ya gaz yok en son olarak koprasör basmiyor komrasorun calisip calismsmssi önemli onuda yazsa idin iyi olurdu

arkadaslar yanlis yonlendirmeyin sogutmada yapmiyor diyor vede dis unite fani calisiyor en son olarak tik diye ses geldigini söylüyor buda 4 yollu vananin bobin sesi komrasör devrede olmadigi icin sadece bobin sesi geliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,932
Son üye
ibo45

Yeni konular

Geri